Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Reflexní pásky Bezpečné Vysočiny přispějí ke zvýšení bezpečnosti občanů

Reflexní pásky
Reflexní pásky s logem krajského projektu Bezpečná Vysočina zaplaví celý kraj. Za 2,7 milionu korun nakoupí Kraj Vysočina přes 460 tisíc kusů různě barevných bezpečnostních pásek, aby tak podpořil bezpečnost svých obyvatel při pohybu v blízkosti silnic. „Několik let už rozdáváme pásky dětem. Jsou součástí bezpečnostních kufříků, které dostávají všichni žáci prvních tříd základních škol na Vysočině. Ostatní zájemci je mají možnost získat na dalších preventivních bezpečnostních akcích pořádaných během roku,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že cílem je, aby byl reflexní páskou vybaven každý občan Vysočiny.
 

 
 

Podobná aktivita na podporu bezpečnosti chodců, ale i cyklistů a dalších účastníků silničního provozu je ojedinělá. Žádný jiný kraj nepořádá preventivně bezpečnostní akce v takovém rozsahu jako Kraj Vysočina. K jednotlivým zájemcům se reflexní bezpečnostní pásky v různých barvách s logem Kraje Vysočina a logem projektu Bezpečná Vysočina dostanou v průběhu letních měsíců.


Distribuce pásek je součástí projektu Bezpečná Vysočina, který zaštiťuje několik desítek aktivit během celého roku. „Součástí krajského projektu jsou přednášky na školách, soutěže Řidič Vysočiny a Cyklista Vysočiny, kurzy bezpečné jízdy, studenti středních škol asistují policistům při vážení nákladních aut a v září se v centrech vybraných měst Vysočiny uskuteční roadshow s ukázkami práce záchranářů, policistů i hasičů, ale také s přenosným dopravním hřištěm,“ přibližuje náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast Libor Joukl, který připomíná, že projekt je zaměřený hlavně na mladší generaci a jeho cílem je především zvýšit bezpečnost účastníků silničního provozu.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.6.2016 / 8.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze