Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vychází letní vydání Turistických novin Kraje Vysočina

Turistický magazín
Obyvatelé Vysočiny i turisté, kteří v letních měsících plánují Vysočinu navštívit, mají opět k dispozici elektronické noviny Kraje Vysočiny s řadou výletních tipů. „Připravený materiál nabízí široké možnosti trávení volného času na Vysočině, má zpřehlednit letní harmonogram akcí, turistům poradit, kam v jednotlivých oblastech regionu za zábavou, a má tak přispět ke zvýšení návštěvnosti Kraje Vysočina,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Turistické noviny vycházejí od léta 2013. Aktuální, včetně kalendáře akcí mapují více než 250 aktivit, přitom každoročně se počet pozvánek jak v zimním, tak v letním období zvyšuje. „Tentokrát čtenáře zveme například na Festival Město rekordů v Pelhřimově, který začíná už tento pátek 10. června. Významnou akcí budou Historické slavnosti Zachariáše z Hradce a Kateřiny z Valdštejna, které bude Telč hostit v termínu od 19.-20. srpna a ponesou se v duchu historického odkazu Karla IV., protože si letos připomínáme 700. výročí od jeho narození. Tradičně se pak v Jemnici uskuteční jedna z nejstarších slavností ve střední Evropě Historická slavnost Barchan, tentokrát v termínu od 17.-20. června,“ uvedla zajímavé tipy radní Kraje Vysočina Marie Kružíková.


Noviny jsou ke stažení na turistickém portále Vysočiny www.region-vysocina.cz, kde je možné v elektronické podobě stáhnout i turistický magazín Léto na Vysočině. Ten krajská příspěvková organizace Vysočina Tourism vydala ve spolupráci s mediální skupinou MAFRA také v tištěné podobě. Oba turistické materiály jsou také přílohou této tiskové zprávy.


V roce 2015 navštívilo Kraj Vysočina bezmála 475 tisíc turistů, z nichž přes 62 tisíc bylo cizinců. Nejčastěji poznávají krásy Vysočiny Němci, Slováci, Poláci, ale zavítají k nám například také Nizozemci, Rakušané, Italové nebo Francouzové.

 

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.6.2016 / 8.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze