Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský rozpočet podpoří provoz Senior pointů 700 tisíci

Senior Point nabízí přednášky pro seniory
Postupně od roku 2012 začaly v Kraji Vysočina fungovat tzv. Senior pointy, které jsou informačními, metodickými a vzdělávacími centry a zaměřují se na služby a pomoc seniorům a osobám v předseniorském věku. Ty zdarma v jednotlivých okresních městech po celé Vysočině získají základní informace týkající se sociální péče, zdravého životního stylu, vzdělávání a volnočasových aktivit. „Čtyři z celkem pěti působících center v našem kraji provozují města, kterým Kraj Vysočina přispívá na celoroční provoz a podporuje tak jejich působení,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Mimo jiné proto, že služby poskytované Senior pointy jsou smysluplné a jejich aktivity zapadají do navrhované celostátní Koncepce rodinné politiky, kterou připravuje Ministerstvo práce a sociálních věcí, získají všechna čtyři mimokrajská centra z pokladny Kraje Vysočina 180 tisíc korun. „O rozšiřující se nabídku služeb Senior pointů v Kraji Vysočina je ze strany seniorů vzrůstající zájem. V průběhu prvních čtyř měsíců letošního roku využilo služeb více jak pět a půl tisíce seniorů,“ pochvaluje si radní Kraje Vysočina Petr Krčál.


Nejstarším Senior pointem v našem regionu je centrum v Třebíči, které přímo pod Městem Třebíč funguje už od roku 2012. O dva roky později začali podobné služby poskytovat seniorům také v Havlíčkově Brodě, kde centrum zajišťuje Město Havlíčkův Brod ve spolupráci s oblastním spolkem Českého červeného kříže Havlíčkův Brod, a následně v Pelhřimově, kde je organizace pod taktovkou Města Pelhřimov a spolku Hodina H. Od podzimu roku 2015 díky Městu Žďár nad Sázavou a Kolpingovému dílu České republiky z.s. funguje point zaměřující se na občany 55+ také ve Žďáře nad Sázavou. Pátý Senior point v Jihlavě funguje od roku 2013 a od loňského října ho provozuje přímo krajská příspěvková organizace Domov Ždírec.

 

Sídla Senior pointů v Kraji Vysočina:

Havlíčkův Brod – Rubešovo náměstí 171, Havlíčkův Brod (budova AZ Centra)

Jihlava – Palackého 26, Jihlava

Pelhřimov – Hrnčířská 111, Pelhřimov (Hodina H)

Třebíč - Masarykovo nám. 116, Třebíč (budova MěÚ Třebíč)

Žďár nad Sázavou – Studentská 4, Žďár nad Sázavou (budova Polikliniky, 4. patro)


Rada Kraje Vysočina už dotace schválila, rozhodnout o nich musí ještě červnové Zastupitelstvo Kraje Vysočina.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí

    Krajský úřad Kraje Vysočina

    tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 7.6.2016 / 7.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze