Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Plány krajských silničářů na obměnu vozového parku

sypač
Krajská správa a údržba silnic Vysočiny připravuje zadání veřejné zakázky na koupi nákladní techniky na údržbu komunikací v Kraji Vysočina. „Existuje plán obměnit zastaralý vozový park krajské správy a údržby silnic o 21 nových sypačů včetně výměnných nástaveb. Nahradí nejstarší skupinu sypačů značek Liaz, Škoda 706, Praha a Tatra 815, které silničáři v budoucnu vyřadí z vozového parku,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Nejstarší skupina techniky pro letní i zimní údržbu je stará zhruba 32 let a stáří vozového parku se významným způsobem projevuje v nákladech na opravy techniky. „Za poslední tři roky zaplatila krajská správa za dodané opravy včetně spotřeby náhradních dílů přibližně devět miliónů korun ročně,“ říká Libor Joukl s tím, že pokud bude mít zadávací řízení bezproblémový průběh, nákup by se mohl uskutečnit v červenci příštího roku.

 

Připravovaná veřejná zakázka má řešit nákup devíti vozidel silniční údržby 6x6 včetně nástaveb (třístranné sklápěče, sypače pro posyp chemickým, inertním a kombinovaným materiálem, různé typy radlic, oboustranná zametací a čisticí nástavba), dále 12 vozidel silniční údržby 4x4 včetně nástaveb a také výměnnou nástavbu na výspravu komunikací tryskovou metodou na stávající nosič Iveco.

 

Krajská správa a údržba silnic Vysočiny využívá 154 sypačů, jejich průměrné stáří je vyšší než 14 let. Po realizaci veřejné zakázky a dodání nové techniky se počítá s vyřazením 30 kusů nejstarších vozidel.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2016 / 7.6.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze