Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Klimatour letos opět zavítá do škol Zdravého Kraje Vysočina

Zítra startuje ekologická štafeta Klimatour
21. června vyjede cyklistický peloton ze Žirovnice, přes Růženou, Batelov, Třešť, Pavlov a svou třídenní tour zakončí v Urbanově. Naváže tak na loňskou etapu, která začínala v obci Častrov. Akce se uskuteční pod záštitou Martina Hyského, radního pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování a Libora Joukla, náměstka hejtmana pro oblast dopravy a majetku kraje.
 

 
 

„Organizátoři akce Klimatour se inspirovali modelem našich rakouských sousedů. Peloton projíždějící krajinou spojuje jednotlivé obce, propaguje zdravý životní styl, ekologickou dopravu, myšlení šetrné k životnímu prostředí, vůli k zachování dobrého klimatu a také sousedskou sounáležitost,“ říká radní Martin Hyský.

Třídenní ekologická cykloštafeta, která se letos v Kraji Vysočina koná již po páté, navštíví základní a mateřské školy v Žirovnici, Růžené, Batelově, Třešti, Pavlově a Urbanově. Pro žáky je připraven workshop s řadou kvízů, her a soutěží s tematikou ochrany životního prostředí a udržitelného rozvoje. Také žáci si připraví svá krátká vystoupení, kterými představí svou školu, obec a činnost, které se rádi věnují. Děti také připraví symbolickou štafetu, kterou si mezi sebou školy předají. Při letošním ročníku budou představeny také produkty regionálních výrobců, například firmy PLASTYKO WORD s.r.o., Rejoice s.r.o., zámečnictví - DEZA, truhlářství Poledna a zemědělského družstva Roštýn. 

Kulturní a tematický program zajišťují členové organizace KUŠ, občanského sdružení pro environmentální a multikulturní výchovu. V rámci programu bude představen i hrad Roštejn.

Akce je organizována v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina a místní Agenda 21.


  • Více informací: Böhmová Jana, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, tel. 564602586, mobil: 724 650 276, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2016 / 31.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze