Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Spojení mezi Velkým Meziříčím a Tasovem bude kraj dva roky opravovat

Ilustrační foto silnice
Avizovaná oprava silnice II/392 Velké Meziříčí – Tasov, o které rozhodla veřejnost svým hlasováním v rámci určení priorit financovaných z krajského rozpočtu, začne těsně před prázdninami. Dvouletý projekt řeší rekonstrukci silnice v intravilánu města Velké Meziříčí a rekonstrukci této silnice až do Tasova. „Práce na opravách silnice budou rozděleny do dvou let. V letošním roce zahájíme práce na úseku Velké Meziříčí – Petráveč s tím, že Velké Meziříčí stihne opravit místní kanalizaci. V dalším roce bude za úplné uzavírky opraven úsek Petráveč – Tasov. Během zimy budou práce přerušeny a provoz a údržba zajištěna, “ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl. Za generální opravu sedmikilometrového úseku zaplatí Kraj Vysočina 38,5 miliónů korun.
 

 
 

V rámci první části prací budou v intravilánu Velkého Meziříčí v úseku od Kauflandu směrem z města provedeny na náklady města také úpravy chodníků, parkovacích stání a zahájení příprav na vybudování nové cyklotrasy. Svazek vodovodů a kanalizací Žďársko využije oprav k rekonstrukci vodovodu a kanalizace.

V roce 2017 naváže Kraj Vysočina na letošní etapu zahájením prací na druhém úseku Petráveč – Tasov bez průtahu Dolního Heřmanic, kde už v minulosti byla oprava povrchu provedena. „V této trase dozná větších úprav úsek před obcí Petráveč ve směru Velké Meziříčí – Tasov. Silnice je tady tvořena vysokým násypem, vozovka není v těchto místech ideálně odvodněná, proto budou doplněny horské vpusti, bude rozšířena nezpevněná krajnice a osazení silničního svodidla,“ uvedl Libor Joukl.

 

V minulosti Kraj Vysočina opravil připojení II/392 okružní křižovatkou na páteřní a strategickou silnici II/602, hotová je také část silnice II/602 až k velkomeziříčskému obchodnímu centru Kaufland, na tuto opravu kraj nyní navazuje.

 

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.5.2016 / 31.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze