Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Evropský týden udržitelného rozvoje na Vysočině podruhé

Regionální rozvoj
Letos připadá Evropský týden udržitelného rozvoje (ETUR) na týden od 30. května do 5. června. V tomto období se do letošního ročníku zapojí vybrané akce v Kraji Vysočina. „Cílem celoevropské iniciativy ETUR, podporované Evropskou sítí udržitelného rozvoje, je zviditelnit projekty a aktivity propagující udržitelný rozvoj a jeho principy,“ uvádí radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský.
 

 
 

Součástí letošního programu je putovní výstava Bydleme zdravě – půjde to hravě v Telči, akce Cesta za čistým vzduchem, která se uskuteční  v Třebíči a v Jihlavě a také výtvarná a literární výstava Matka Země v Polné.


V loňském roce se do ETUR zapojilo celkem 29 zemí, ve kterých proběhlo 3690 akcí. „Jednalo se o konference, výstavy, trhy, filmová promítání, komunitní akce, prezentace udržitelných podniků nebo vzdělávací akce. Česká republika byla nejúspěšnější z nových zemí zapojených do této kampaně s celkově 92 akcemi,“ doplnil krajský radní Martin Hyský.


Veškeré podrobné informace o Evropském týdnu udržitelného rozvoje a pozvánky na uvedené i mnohé další aktivity najdete na http://www.tydenudrzitelnosti.cz/. Zájemci stále mají možnost na uvedených webových stránkách svou akci zaregistrovat a zpropagovat.  Podmínkou je, aby akce nebyla čistě výdělečného charakteru, a musí se věnovat nejméně jednomu pilíři udržitelného rozvoje, a to ekonomické, sociální nebo environmentální oblasti.


Zdravý kraj


  • Jana Böhmová, Koordinátorka Projektu Zdravý Kraj Vysočina a MA21, odbor regionálního rozvoje, tel.: 564 602 586, e-mail: bohmova.jana@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 30.5.2016 / 30.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze