Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Další peníze na kotle? Vysočina má zájem

Kotlíkové dotace
Tento týden se v médiích objevila informace o záměru ministerstva životního prostředí poslat do krajů další peníze na kotlíkové dotace nikoli koncem příštího roku, ale už v jako začátku. „Oficiálně, tedy písemně tuto informaci od ministerstva životního prostředí ještě nemáme, ale už v polovině února jsme tento úřad požádali o navýšení dalších finančních prostředků. Vedl nás k tomu fakt, že o peníze na výměnu kotlů je v našem regionu velký zájem, kraj tedy disponuje dostatečnou absorpční kapacitou a rovněž má k dispozici dostatečné administrativní kapacity na vyřizování žádostí,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství Zdeněk Chlád. V Kraji Vysočina dosáhlo na první kotlíkové dotace 2050 žadatelů, kteří si rozdělí více než 230 miliónů korun.
 

 
 

I kvůli doručení podepsaných smluv vzrostl počet doručené pošty na krajský odbor regionálního rozvoje téměř dvojnásobně. Krajský radní pro oblast životního prostředí nyní denně podepisuje stovky vyhotovení, které definitivně resp. formálně stvrzují přidělení dotace. Podle odhadu administrátorů má formální náležitosti až po podpis smlouvy splněno zhruba 90% žadatelů. Vzhledem k tomu, že k jejich rukám začínají přicházet i vyúčtování, předpokládá se, že první platby na základě kompletních vyúčtování a při splnění všech smlouvou daných podmínek budou uskutečněny už v druhé půlce června. „Všichni žadatelé dostali nebo dostanou také pokyny k realizaci projektu. Shrnují důležité okolnosti a upozorňují na podmínky, které musí být splněny, jinak nemůže být platba uskutečněna. Mezi nimi figuruje i upozornění k pořízení kotle na ruční přikládání, ke kterému musí být připojena vždy akumulační nádoba. Až v tomto kompletu je náklad na pořízení uznatelný,“ upozorňuje Eva Láníková z odboru regionálního rozvoje Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

V případě vyhlášení další výzvy budou muset zájemci o dotaci podat novou žádost. Přepokládá se, že ministerstvo bude mít zájem podmínky pro získání peněz na kotlíky mírně upravit. O případných novinkách o dalším dotačním titulu bude Kraj Vysočina informovat nejen na svých www stránkách, ale také v tisku.

 

Logo Kotlíky

Kotlíky

  • Více informací Eva Láníková, odbor regionálního rozvoje, Krajský úřad Kraje Vysočina, e-mail: lanikova.e@kr-vysocina.cz
  • Více informací pro tisk na tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.5.2016 / 27.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies