Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Devět zastávek Letní školy pro seniory v Kraji Vysočina

Univerzita třetího věku má další absolventy
Kraj Vysočina připravuje projekt s názvem Letní škola seniorů III. V roce 2014 realizoval v rámci projektu Aktivní seniorská politika Vysočina – Dolní Rakousko první ročník Letní školy seniorů a ze strany seniorů zaznamenal velký zájem, proto v roce 2015 v této aktivitě pokračoval, a to v rámci projektu Na pomoc seniorům Kraje Vysočina, a letos se uskuteční už třetí ročník. „Navazujeme tím na dobrou tradici vzdělávání seniorů v rámci Univerzity třetího věku, které se koná ve spolupráci s Vysokou školou polytechnickou Jihlava nejen v krajském městě, ale i v domovech pro seniory,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.
 

 
 

Otevírá se tak možnost vzdělávání seniorů v dalších částech kraje, i z menších měst a obcí, které mají dobrou spádovost ve svém mikroregionu. Obce zařazené do projektu letošního ročníku školy seniorů jsou Brtnice, Třešť, Velká Bíteš, Třebíč, Měřín, Humpolec, Ždírec nad Doubravou, Číměř a Pacov.

 

Na seniory čeká celkem pět přednáškových bloků, které budou obsahově velmi rozmanité a pro seniory jistě atraktivní. Pro příklad uvádíme zkrácené názvy přednášek: Aby stáří nebolelo, Uzel na paměti, Život kosmonauta na oběžné dráze, Zahrada pro radost i pro zdraví a Emoční inteligence. Celé názvy přednášek i časový harmonogram průběhu Letní školy seniorů najdete v příloze pod touto zprávou.


Všechny přednášky budou pro seniory zdarma, potrvají zhruba 90 minut a senioři dostanou ke každé přednášce písemné materiály. Zahájení Letní školy seniorů je plánováno na začátek července a potrvá až do září letošního roku. Lekce se budou konat v pravidelných čtrnáctidenních intervalech.


  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.5.2016 / 26.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze