Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vítězové soutěže Stavíme se stavebnicí ROTO jeli na výlet do třebíčského Alternátoru

Alternátor
Tři třídy prvňáčků, které zvítězily v soutěži Stavíme se stavebnicí ROTO z Vysočiny, strávily dnešní dopoledne plné zábavy v třebíčském ekotechnickém centru Alternátor. Do třebíčské Boroviny přijela třída prvňáčků učitelky Dany Vencové ze ZŠ Herálec, následovaná dvěma třídami prvňáčků ze ZŠ Velké Meziříčí učitelek Jany Kubátové a Renaty Fikrové. „Všechny tři třídy zvládly vyhlášenou soutěž Kraje Vysočina na jedničku, porota je ohodnotila jako nejlepší z téměř čtyřicítky přihlášených, kteří ze stavebnice ROTO tvořili nářadí nebo pomůcky pro povolání, které by chtěli dělat, až vyrostou,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová a připomněla, že jde o další z celé řady aktivit, které kraj pořádá v rámci vyhlášeného Roku řemesel.
 

 
 

Zábavné dopoledne absolvovalo celkem 63 prvňáčků, kteří se v Alternátoru doslova vyřádili. Žáčci se postupně podívali do zookoutku při třebíčském domu dětí a mládeže, kde na ně čekali hadi, rybičky, ještěrky, gekoni, ale také králíčci, papoušci nebo morčata. Následovala expozice Alternátoru s názvem Plnou parou vpřed!, která se zaměřuje na strojařskou práci, představuje originální sbírku stabilních motorů a přibližuje historii borovinské továrny, kde se vyráběly boty.

 

Třetí částí zábavou nabitého dopoledne byla Věda na kouli. Jde o temnou místnost, kde se promítají jevy počasí na kouli. Děti se dozvěděly, jak vzniká bouřka, jak je to s hurikány, na jaké části zeměkoule je noc nebo den a také si zblízka prohlédly slunce, měsíc a planety v naší sluneční soustavě. Navíc si zadováděly na lezecké stěně, svým šlapáním na rotopedu vytvářely energii a prohlédly si spotřebiče v kuchyni. Shodly se na tom, že nejlepší byla zvířátka a právě rotopedy. Nakonec na ně čekalo překvapení v podobě malého občerstvení, dárečky z Alternátoru a cesta domů.

 

„Je úžasné, že jsme v soutěži zvítězili a děti si mohly užít tak skvělé dopoledne. Stavebnice ROTO se opravdu povedla, pravidelně s ní pracujeme a je to další možnost, jak podnítit žáky k praktické výuce,“ pochvalovala si Jana Kubátové ze ZŠ Velké Meziříčí.

 

Soutěže pro žáky 1. – 3. tříd základních škol navazovala na úspěšnou konstrukcí soutěž Stavíme z Merkuru, která je určená dětem 4. - 8. tříd základních škol.“ Cílem soutěže bylo podpořit technickou tvořivost malých školáků a motivovat je k práci s konstrukční stavebnicí ROTO, kterou kraj více než pěti a půl tisícům prvňáčků v Kraji Vysočina už v září minulého roku daroval,“ vysvětlila na závěr radní Jana Fialová.

 

Co je ROTO?

Stavebnice ROTO vznikla z jedinečných nápadů metodického týmu, složeného ze čtyř „zapálených“ učitelek základní škol. Jedná se o kreativní sadu, která kromě konstrukčních dílků, matiček a šroubků, obsahuje i pracovní listy nebo fixy, se kterými se dá na jednotlivé dílky psát nebo malovat.


 

Vítězní prvňáčci na výletě v ekotechnickém centru Alternátor

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.5.2016 / 25.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze