Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Jeden den nestačí je vítězným projektem krajského kola soutěže Evropského regionu Dunaj-Vltava

ERDV
Tým studentů prvního až třetího ročníku Obchodní akademie, Střední zdravotnické školy, Střední odborné školy služeb a Jazykové školy s právem státní jazykové zkouška Jihlava se letos stal regionálním vítězem středoškolské studentské soutěže Evropského regionu Dunaj-Vlatava s názvem Představ skryté krásy Evropského regionu Dunaj-Vltava. „Porota na tomto soutěžním příspěvku, který studenti pojali jako vlastní film ocenila originalitu zpracování, využití vlastních fotek a videí a také přípravu materiálu v dvojjazyčné verzi. Materiál je tak hned využitelný pro potřeby Evropského regionu,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Martin Hyský. Do soutěže bylo přijato pět příspěvků.
 

 
 

Úkolem a zadáním bylo představit skryté krásy evropského regionu čítajícího sedm spolupracujících krajů České republiky, Bavorska a Rakouska. Výstup byl definován jako poznávací, max. týdenní cesta volně tematicky zaměřená, ale zahrnující zajímavé destinace vč. předběžné cenové kalkulace pro 15 výletníků. Do finále resp. do mezinárodního kola soutěže postoupí tři nejlepší projekty z kola regionálního. V případě Kraje Vysočina tedy v tomto pořadí:

 

1.  místo: Obchodní akademie, Střední zdravotnická škola, Střední odborná škola služeb a Jazyková škola s právem státní jazykové zkouška Jihlava s projektem Jeden den nestačí

2.  místo: Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě s projektem DUVL Trip

3. místo: Gymnázium Chotěboř s projektem Poznejme spolu krásy ERDV

Gymnázium a SOŠ Moravské Budějovice s projektem Krásy v srdci Evropy aneb břehy Vltavy a Dunaje

 

Vítězný projekt jihlavské střední školy byl skupinou 12 autorů připraven jako film plný nápadů na zastavení, kulinářských překvapení. Při jeho přípravě najeli autoři během jednoho dne 660 km. Vtipně kombinovali výletní místa s recepturami tradičních pokrmů. Ceny vítězným týmům předali radní Kraje Vysočina Martin Hyský a náměstek hejtmana Kraje Vysočina Vladimír Novotný.


Všechny oceněné projekty postupují do mezinárodního kola soutěže Evropského regionu Dunaj – Vltava. Výsledky budou vyhlášeny 14. června 2016 opět v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

 

ERDV

  •  tisk@kr-vysocina.cz

 

Soutěž Evropského regionu Dunaj-Vltava

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.5.2016 / 25.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies