Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Výstava Památky mého kraje

Výstava
Jen do konce května je v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě možno shlédnout kompletní putovní výstavu Památky mého kraje. Všechny kraje přispěly materiály ze svých archivů a v rámci jedné prezentace přestavují největší architektonické skvosty a lákadla. Nechybí ani Kraj Vysočina. „Výstava byla původně připravena jako součást festivalu architektury a urbanismu Architecture Week, který proběhl loni v říjnu. Od letošního března je výstava putovní. Byla součástí zahájení mezinárodní konference Evropský Habitat v Praze a z jihomoravské metropole se přesunula do Jihlavy,“ říká radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Veřejnost na Vysočině oceňuje zejména mimořádné světové kulturní dědictví, kterým se Vysočina chlubí v tak vysokém počtu, ale vedle světově proslulých staveb Vysočina nabízí návštěvníkům i další poklady. „Vydáme-li se po stopách historie našeho kraje od severu k jihu, nemůžeme opomenout hodnotná sakrální umělecká díla, která zde zanechaly mnišské řády, rázovitá zvlněná krajina Vysočiny byla i vhodnou kulisou pro toleranční modlitebny, které dodnes svým zasazením do krajiny poutají pozornost. Kopcovitá krajina regionu po staletí také vytvářela předpoklady k výstavbě velkolepých feudálních sídel a za návštěvu určitě stojí i historická města a romantické vesničky našeho regionu,"dodává Marie Kružíková.

 

Na stovkách černobílých historických i barevných soudobých fotek je zřejmé, jak památky stárly, zrály, krásněly a "mimořádněly". 


Výstava

  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.5.2016 / 24.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze