Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Třebíčští se můžou těšit na nový Podklášterský most

Most v TR
Dnes byla pro novináře, veřejnost i odborníky poslední možnost projít se po starém Podklášterském mostě v centru Třebíče. Stavební firma se totiž připravuje na kompletní demolici třípólové konstrukce, kterou pravděpodobně odstartuje v úterý příštího týdne. „Záleží na počasí a dalších podmínkách, nicméně most plánujeme rozebrat za tři až čtyři dny postupně po jednotlivých částech, které sneseme do řeky Jihlavy, jejíž hladinu nám na základě dohody sníží Povodí Moravy,“ vysvětloval na dnešní prohlídce stavbyvedoucí společnosti COLAS Aleš Novák.
 

 
 

Nový most bude jednopólový, o deset metrů kratší a tři a půl metru širší, přičemž vznikne prostor pro rozšíření vozovky o jeden jízdní pruh. Nový vzhled bude po konzultaci s Národním památkovým ústavem zapadat do historického jádra města. Římsy mostu budou z bílého betonu opatřené příčnou striáží, zábradlí bude kované a nově bude most osazen zdobným veřejným osvětlením. Na nový most se vrátí socha svatého Jana Nepomuckého, která je nyní uložená v depozitáři. Dojde i k rekonstrukci schodiště na kraji mostu ve směru k bazilice svatého Prokopa, které bude z regionálního materiálu – horniny durbachit.


Auta se zpátky na most vrátí na konci října, kdy má stavba přejít do režimu předčasného užívání. Kompletně hotovo má být do konce listopadu. Práce včetně rekonstrukce silnice II/351 až po křížení s komunikací I/23 u Jihlavské brány vyjdou krajský rozpočet na 42 miliónů korun s DPH. 

Poslední procházka po Podklášterském mostě v Třebíči

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.5.2016 / 13.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze