Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Projekt středních gastronomických škol z Vysočiny Vaříme společně finišuje

Vaříme společně
V tomto týdnu zapojené střední gastronomické školy, jejich pedagogové i žáci absolvují poslední mobilitu v rámci projektu Vaříme společně na území Kraje Vysočina. Aktivity s partnerskými školami z Francie realizuje Kraj Vysočina jako projekt strategického partnerství v oblasti školního vzdělávání programu Erasmus+. „Francouzská delegace v počtu devíti odborníků na odborné vzdělávání v oblasti gastronomie z kraje Chapmagne-Ardenne navštívila v týdnu všechny partnerské školy na Vysočině. Účastníci opět společně prošli vzdělávacími aktivitami a seznámili se s odlišnými postupy přípravy jídel, hlavně s využitím regionálních potravin,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Do programu se tentokrát vešla i účast na soutěžích Barista Světlá CUP 2016, Barman Světlá CUP 2016 a Gastro štafeta 2016 na Hotelové škole Světlá a Střední odborné škole řemesel ve Velkém Meziříčí. Ukázky molekulární kuchyně a návštěva školní restaurace se odehrála na Obchodní akademii a Hotelové škole Havlíčkův Brod a výroba domácích limonád a typicky českých jídel byla na programu v Obchodní akademii a Hotelové škole v Třebíči. Zajímavé gastronomické zážitky a výměnu zkušeností s provozováním bistra umožnila návštěva soukromého zařízení v Horních Dubenkách, kde kuchyni vládne rovněž francouzský kuchař. Poslední den bude patřit společné přípravě desertů v Jihlavě – konkrétně na Obchodní akademii, Střední zdravotnické škole, Střední odborné škole služeb a Jazykové škole s právem státní jazykové zkoušky.

„Závěrečná mobilita na české straně potvrdila velmi pozitivní ohlasy všech účastníků projektu a také to, že české školy mají co nabídnout. Svým kolegům z Francie mohou předvést profesionální přístup v oblasti gastronomie,“ doplnila radní Jana Fialová.


 Erasmus +


  • Jana Hadravová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 977, e-mail: hadravova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 12.5.2016 / 12.5.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Ředitel Krajského úřadu > Aktuální téma

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze