Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Projekt RUMOBIL (Interreg CENTRAL EUROPE 2014 – 2020)

Kraj Vysočina uspěl v konkurenci několika stovek projektových záměrů, předložených do 1. výzvy programu nadnárodní spolupráce Interreg CENTRAL EUROPE 2014 – 2020. V rámci projektu RUMOBIL si Kraj Vysočina vymění zkušenosti a poznatky s partnery z několika středoevropských zemí a podpoří lepší dopravní dostupnost periferních částí regionu.
 

 
 

Monitorovací výbor programu Interreg CENTRAL EUROPE 2014 – 2020 dne 15. dubna 2016 uzavřel 1. výzvu pro předkládání žádostí a dotací ve výši téměř 71 mil. EUR rozhodl podpořit 35 projektů nadnárodní spolupráce v oblastech, jako jsou inovace, nízkouhlíkové strategie, přírodní a kulturní zdroje pro udržitelný růst či zlepšování dopravní dostupnosti. V silné konkurenci 620 projektových záměrů předložených do 1. kola výzvy a 90 projektových žádostí, které postoupily do užšího 2. kola hodnocení, uspěl též projekt s účastí Vysočiny - RUMOBIL (Mobilita v evropských regionech venkovského charakteru procházejících demografickými změnami).


Projekt RUMOBIL byl připraven konsorciem partnerů z Německa, Itálie, Slovinska, Maďarska, Chorvatska, Polska a České republiky pod vedením Spolkového ministerstva pro místní rozvoj a dopravu Saska-Anhaltska. Klade si za cíl zlepšit organizaci, dostupnost a kvalitu služeb veřejné dopravy v regionech s převážně venkovským charakterem, dotčených demografickými změnami, a nalézt inovativní řešení a přístupy k dopravnímu plánování a koncepci dopravních politik pro tyto regiony.

LOGO

  • Iveta Fryšová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: frysova.i@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.4.2016 / 27.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze