Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Stovky návštěvníků výstavy Mladý tvorca 2016 zajímaly vysočinské Kaipany

Mladý tvorca
Velkou atrakcí prvního dne výstavy středních odborných škol Mladý tvorca 2016 v Nitře se stala přehlídka sportovních aut krajských středních škol z Vysočiny. Na Slovensko dorazily žáky vlastnoručně sestavené sporťáky po svých čtyřech kolech a zdolaly přitom 300 kilometrů. Dnes je na výstavišti v metropoli Nitranského samosprávného kraje obdivovaly stovky lidí. „S Kaipany slavíme velký úspěch, kolemjdoucí zajímají technické parametry aut, ale často se i ptají, jestli jsou auta na prodej,“ pochvalovala si zájem o část prezentace Kraje Vysočina, který je partnerem nitranského regionu, radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Přehlídky odborných středních škol z celého Slovenska se účastní celkem 17 škol z Vysočiny. Kromě Kaipanů a prezentace projektu Postav si svoje auto, v rámci kterého žáci vybraných sedmi škol sporťáky postavili, představují v areálu výstaviště Agrokomplexu své umění i další vybrané školy z Kraje Vysočina. Kadeřnice dnes měly plné ruce práce s vytvářením účesů a se stříháním, studenti Gymnázia, Střední odborné školy a Vyšší odborné školy z Ledče nad Sázavou ukazovali práci s 3D tiskárnou a na skleněných špercích pracovaly studentky Akademie - Vyšší odborné školy, Gymnázia a Střední odborné školy uměleckoprůmyslové Světlá nad Sázavou. Velké fronty se pak celý den tvořily u bodypaitingu, kde žáci oboru Autolakýrník SŠPTA Jihlava vytvářeli zájemcům „tetování“ přímo na kůži.


Hned několik škol úzce spolupracuje se svými slovenskými partnerskými školami a dnes jejich zástupci prezentovali ve společných stáncích. „Funguje to skvěle, navzájem se obohacujeme a jsme schopní si lépe vyměňovat své zkušenosti,“ uvedl ředitel Obchodní akademie a Hotelové školy Havlíčkův Brod Jiří Forman, jehož žáci představovali svou zručnost společně s kolegy ze Střední odborné školy potravinářské z Nitry.

 

24. ročník výstavy Mladý tvorca 2016 potrvá až do čtvrtka, kdy budou vyhlášeny ceny o nejlepší studentský výtvor.


 

První den přehlídky Mladý tvorca 2016 ovládly vysočinské Kaipany

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 26.4.2016 / 26.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze