Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Vysočinské Kaipany mají před sebou 300 km. Jedou do Nitry

Kaipan
Kolona sedmi krajských Kaipanů dnes dopoledne opustila krajské město Jihlava. Důsledně dvoučlenné posádky, které se budou v průběhu trasy několikrát měnit, mají před sebou více než 300 km. Trasa Jihlava – Nitra bude mít dvě organizované a plánované zastávky – ve Velké Bíteši a v Brně před BVV, kde na celou flotilu čeká štáb České televize. Do slovenské Nitry mají všechna auta dorazit ve večerních hodinách. „Cestu jsme volili mimo hlavní tahy, tedy mimo dálnici D1. Důvodem je naše potřeba jet společně a také bezpečnost posádek i aut. A chceme být ohleduplní k ostatním účastníkům silničního provozu, přeci jen nepatříme k nejrychlejším korábům silnic. O to více si nás užijí řidiči na silnicích II. tříd. Většinou nám mávají a fotí se nás,“ uvedl po prvních kilometrech jízdy náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast dopravy Libor Joukl.
 

 
 

Originálně pojal řízení Kaipanu Miroslav Novák z Bystřice nad Pernštejnem, který už na startu prezentoval speciální zootechnickou pokrývku hlavy v neurčité podobě. „Původně jsme měli jet všichni ve slušivých tričkách, nakonec jsme při prvních sněhových vločkách vsadili na velice teplé spodní prádlo a originální pokrývku hlavy.“

 

Moravskobudějovický Kaipan řízený Jaroslavem Doležalem si první zahřívací kilometry dal už po šesté hodině ranní. „Největší obavy máme z vody. Pokud bude pršet, patrně si i zaplaveme, protože náš sporťák nemá střechu. Dnes jsme vyjížděli hodně brzy, už kolem sedmé hodiny nám mávali lidé na moravskobudějovickém náměstí,“ prozradil Jaroslav Doležal.

 

Jaromír Tulis usedl jako první do Kaipanu v barvách žďárské průmyslovky. „Posádka nepodcenila množství občerstvení, máme teplé oblečení a tak můžeme vyjet bez dopingu. Zatím máme vyzkoušeno, jak auto jede ve 120 km/h. Nepředpokládáme, že bychom na plyn šlapali více. Ale uvidíme, co nám cesta dovolí,“ říká Jaromír Tulis.

 

A ještě dvě zajímavosti z cesty vozů, které si postavili žáci technických škol na Vysočině. Za volant třebíčského vozu usedla žena - Petra Hrbáčková. První a snad jediný defekt zaznamenali pelhřimovští. Na cestu vyjeli pouze s jedním zpětným zrcátkem. To padlo za oběť týdenní prezentaci v jihlavském nákupním centru, ale hned po návratu vozu do České republiky budou namontována nová větší a modernější zrcátka na obě strany auta.

 

Průběh cesty můžete sledovat na Facebooku Kraje Vysočina.tisk@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Ondřej Rázl
Vytvořeno / změněno: 25.4.2016 / 25.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze