Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Žáci SUPŠ z Helenína stráví týden se zahraničními kolegy

Šaty
Celý tento týden bude na Střední umělecko-průmyslové škole Jihlava – Helenín ve znamení mezinárodního projektu FIND YOUR WAY THROUHG ART. Dnes do Jihlavy dorazí skupina 28 studentů a devíti pedagogů ze středních uměleckých škol z Itálie, Španělska, Německa a Finska, která společně s jihlavskými žáky absolvuje řadu workoshopů, přednášek a exkurzí. „Návštěva je součástí dvouletého projektu programu Erasmus + zaměřeného na výměnné pobyty studentů a pedagogů z evropských škol. Podobné aktivity rádi podporujeme, všem zapojeným totiž přinesou mnoho zkušeností a rozvinou jejich jazykové dovednosti,“ vítá projekt radní Kraje Vysočina Jana Fialová.
 

 
 

Hlavním tématem všech aktivit, workshopů, přednášek a především výstupů je umění a design. I proto nese společný týden v Jihlavě název RECYCLE AND DESIGN. „Do Jihlavy přijedou naši absolventi Václav Mensa a Lina Zabilková, kteří zaštítí přednášku na téma Oděvní design. Zítra skupina zavítáme do sídla Krajského úřadu Kraje Vysočina, kde si mimo jiné prohlédneme aktuální výstavu Recyklovaná móda,“ přiblížila program zástupkyně ředitele pro praktické vyučování ze SUPŠ Jihlava – Helenín  Miloslava Svobodová. Součástí programu je také návštěva centra Jihlavy a celodenní exkurze do Prahy. Vrcholnou akcí týdne bude v pátek 29. dubna v 11.00 společná módní přehlídka v jihlavském DIODu.


V rámci projektu FIND YOUR WAY THROUHG ART se už uskutečnila podobná setkání v prosinci 2015 v Itálii a v březnu 2016 ve Finsku. V následujícím školním roce pojedou žáci i pedagogové SUPŠ Jihlava – Helenín do Německa, kde bude tématem divadlo, a také do Španělska, kde připravují program na téma grafika ve městě.

 

  • Více informací Miloslava Svobodová,  zástupkyně ředitele pro praktické vyučování SUPŠ Jihlava – Helenín, tel.: 567 584 142, e-mail: svobodova@helenin.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.4.2016 / 25.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze