Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské karnevaly pobavily všechny generace

Karnevaly
Na osmi místech regionu uspořádal Kraj Vysočina karnevaly pro celou rodinu. Karnevalová tour odstartovala v únoru v Trnavě na Třebíčsku a poslední odpoledne se odehrálo minulý víkend v Dolní Rožínce na Žďársku. Organizační tým tak procestoval Vysočinu z jednoho konce na druhý a zastavil se v každém z pěti okresů kraje. „Je skvělé, že se nápad pořádat karnevaly v menších obcích na Vysočině ujal v takové míře. Karnevalová odpoledne přinesla radost nejen dětem a jejich rodičům, ale také prarodičům. A to bylo cílem programu, který přinášel zábavu všem generacím,“ říká radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál. Letošní Karnevalové tour Kraje Vysočina se zúčastnilo více než 3000 návštěvníků a zájem veřejnosti tak podle radního Petra Krčála předčil všechna očekávání.
 

 
 

Letos karnevalový tým zvolil první zastávku v Trnavě, následovaly Rouchovany, Světlá nad Sázavou, Vilémov, Ústí, Žirovnice, Křižanov a finále proběhlo v Dolní Rožínce. Pětihodinový program nabídl osvědčenou zábavu, ale i řadu novinek. Odpolednem prováděl moderátor Milan Řezníček, připraveno bylo dětské divadlo, diskotéka, fotokoutek a nechybělo ani taneční a hudební vystoupení. Jako speciální hosti se představili Železný Zekon a oblíbené hudební duo Karel Gott revival Morava. K dispozici byl také mobilní Family Point. Kdo chtěl, mohl si zažádat o Rodinný nebo Senior pas Kraje Vysočina. „Za osm karnevalových odpolední se registrovalo 248 nových držitelů,“ prozradil vedoucí krajského oddělení rodinné a seniorské politiky Roman Sýkora.


Po karnevalové šňůře se aktuálně připravuje program a vybírají se místa na prázdninovou rodinnou tour Letní dovádění s Vysočinou. Těšíme se na Vás!

 

  • Aleš Urban, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 813, e-mail: urban.a@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.4.2016 / 19.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze