Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina nechá opravit Lnářskou ulici v Humpolci i most v Okrouhlici

Na odvrácení havarijního stavu tří mostů a pěti propustků musí kraj okamžitě uvolnit téměř 27 miliónů korun
Generální rekonstrukce letos promění několik dalších potřebných úseků po celé Vysočině. Jedním z nich je i silnice III/12924 v Humpolci vedoucí od křižovatky ulic Lnářské a Okružní nad autobusovým nádražím, po vlakové nádraží a dále po hlavní silnici až k železničnímu přejezdu „Vybraná stavební firma Chládek a Tintěra z Havlíčkova Brodu začne na úseku více než 600 metrů dlouhém pracovat v květnu, prvních 400metrů má ve dvou na sebe navazujících etapách řidičům zprůjezdnit do konce září a třetí část vozovky v závěru října. Z krajského rozpočtu půjde na stavbu přes 11, 6 milionů korun,“ uvedl hejtman Jiří Běhounek s tím, že město Humpolec si ve společné zakázce vysoutěžilo opravu chodníků a veřejného osvětlení za téměř 1,8 milionu korun.
 

 
 

Jednotlivé opravované úseky Lnářské ulice v Humpolci dělníci pro dopravu úplně uzavřou. Objížďka bude vyznačení a potrvá nezbytně dlouhou dobu.


Rada Kraje Vysočina dnes také vybrala stavební firmu, která bude mít na starosti kompletní rekonstrukci mostu přes železnici na silnici II/150 v Okrouhlici na Havlíčkobrodsku. „Dělníci nejprve opraví silnici vedoucí od Havlíčkova Brodu na Světlou nad Sázavou mezi mostem přes řeku Sázavu a železničním mostem. Na jaře příštího roku přes 40metrů dlouhý železniční most úplně zdemolují a během stavební sezóny roku 2017 vystaví nový. Práce přijdou krajský rozpočet na skoro 46,8 miliónů korun a odstartují pravděpodobně v dubnu,“ informoval náměstek hejtmana pro oblast majetku a dopravy Libor Joukl, který doplnil, že přesný časový harmonogram prací a následných omezení pro řidiče má vybraná stavební firma Chládek a Tintěra Pardubice předložit do jednoho měsíce od podpisu smlouvy.


Rekonstrukci silničního úseku mezi mosty budou stavbaři realizovat po polovinách za provozu, který bude řídit přenosná světelná signalizace. Finálně mají být s opravou hotoví do konce října, do prosince letošního roku budou už za neomezeného provozu pracovat na přípravných pracích vybudování mostního provizoria. Na jaře 2017 začnou se stavbou provizoria, pokračovat budou demolicí mostu a následně samotnou výstavbou, kdy bude průjezd úsekem omezený. Součástí zakázky jsou i práce, které uhradí obec Okrouhlice. Za zhruba milion korun stavební firma postaví po pravé straně opravované silnice ve směru na Světlou opěrnou zeď, která bude sloužit pro oporu chodníku a samotné komunikace.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 19.4.2016 / 19.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze