Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nové pracoviště na Vysočině pomůže dříve zachytit nádory a lépe sledovat pacienty

Nemocnice JI
V jihlavské nemocnici se začne se stavbou PET/ CT pracoviště. Díky němu budou moci lékaři dříve zachytit nádory a lépe kontrolovat léčbu u onkologických pacientů. Pracoviště za téměř 100 milionů by mělo začít fungovat už na podzim.
 

 
 

U pacientů s národy tlustého střeva a konečníku pomůže rozhodnout o způsobu léčby, u nádorů plic a průdušek dokáže rozlišit operovatelný a neoperovatelný nádor a také reakci na daný druh léčby. U pacientek s rakovinou prsu identifikuje lépe metastázy. To je jen malý výčet, k čemu bude sloužit nové pracoviště PET / CT jihlavské nemocnice. „Zjednodušeně lze říci, že budeme moci včasněji diagnostikovat nádory, lépe posoudit míru metastáz a sledovat účinnost léčby, což znamená, že pacientům se bude moci vybrat nejefektivnější léčba,“ jmenuje ředitel jihlavské nemocnice Lukáš Velev.

„Celorepublikově stoupá četnost onkologických onemocnění. Pacienty jsme museli odesílat na pracoviště do Prahy a Brna a čekací doby jsou kolem tří měsíců, péče tak bude pro pacienty dostupnější,“ dodává provozně-technický náměstek Alexander Filip.


Nové PET / CT se využije především pro pacienty Komplexního onkologického centra, které má v jihlavské nemocnici spádovost zhruba půl milionu lidí z Kraje Vysočina. V plánu je, že by do Jihlavy jezdili také pacienti z Pardubického a Jihočeského kraje, kteří využívají služby klasické nukleární medicíny. U těch je spádovost zhruba 200 tisíc lidí.


PET centrum poslouží k posouzení rozsahu nádoru, lépe bude také sledovat pacienta po léčbě a případně včasně zachytí návrat onemocnění. Mimo jiného sleduje průběh léčby a lékaři tak díky technologiím mohou dokumentovat účinnost léčby.


Stavební práce na pracovišti by měly být dokončené v září, první pacienti ho budou moci využít už na podzim. Celkové náklady jsou plánované na 95 milionů korun. Stavební úpravy přijdou z toho na 29 milionů, zbylých 66 milionů bude stát vybavení pracoviště. Projekt je financován Krajem Vysočina, Ministerstvem zdravotnictví České republiky a Nemocnicí Jihlava.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.4.2016 / 13.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Zdravotnický portál Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies