Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Studenti Střední odborné školy z Nového Města se blýskli v německých firmách

Opravář Junior NMnM
Třetím rokem se žáci učebních oborů novoměstské Střední odborné školy účastnili čtrnáctidenní praxe v německých firmách. Umožnil jim to projekt podporovaný Česko – německým fondem budoucnosti, společností Tandem a Řemeslnickou komorou v Chemnitzu. „Nejlepší truhláři, instalatéři a opraváři lesnických strojů se zapojili do běžného života německé firmy, kde měli možnost vyzkoušet si novodobé technologie, pracovat s moderními stroji, nástroji i s novými materiály,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová s tím, že každá podobná zkušenost je pro studenty velkým přínosem.
 

 
 

Truhláři se například podíleli na výrobě nábytku na zakázku i na jeho montáži u zákazníka, opraváři si vyzkoušeli drobné opravy a servisní práce na vozech Mercedes, Volkswagen a Audi a instalatéři pomáhali kromě jiného při zakázkách na vodovodní potrubí a solární systémy. „Práce to byla zajímavá a naši praktikanti při ní obstáli znamenitě. Kromě odborného rozvoje žáků splnila praxe v Německu i další cíle projektu. Kluci procvičili cizí jazyky, zorientovali se v neznámém prostředí, dokázali se o sebe postarat a navázali přátelské kontakty,“ vyjmenoval výhody projektu ředitel SOŠ Nové Město na Moravě Ivo Teplý, který věří, že se studentům nabité zkušenosti budou hodit, protože o dobré řemeslníky je v zahraničí velký zájem. Důkazem úspěchu je nabídka práce jednomu z truhlářů, kterého majitel firmy hned po vyučení zaměstná.

Škola bude v úspěšném projektu pokračovat i v příštích letech a odborná praxe v zahraničí se stane pevnou součástí vzdělávání v učebních oborech.

Studenti na praxi v Německu

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 13.4.2016 / 13.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze