Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Prezentiádu v Jihlavě vyhráli BaciVíci a Eďáci

Prezentiáda
Studenti středních a žáci základních škol dnes na Gymnáziu Jihlava soutěžily v Prezentiádě. Záštitu nad letošním ročníkem týmové soutěže, kterého se zúčastnilo pět týmů středoškoláků a tři týmy žáků 6. až 9. tříd základních škol, převzala radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která se zúčastnila ranního zahájení soutěže. „Studenti měli ve svých prezentacích zajímavé postřehy a často byli inspirativní. Každý tým to pojal po svém a i týmy ze základních škol měly prezentace na velmi vysoké úrovni,“ zhodnotila výstupy soutěžících radní Jana Fialová.
 

 
 

Za základní školy slaví vítězství v krajském kole BaciVíci ze ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou. Ondřej Balcar a Michal Vítek měli připravenou scénku o každodenní závislosti na internetu, a že je někdy zajímavější vyrazit na houby nebo na ryby než sedět u počítače a „pařit“ hry. Porotu zaujali svým originálním vystoupením. Na druhém místě skončili soutěžící z Gymnázia Jihlava. Lukáš Weselý a Tomáš Bárta porotě představili, jak moc jsou podle nich jednotlivé instituce závislé na používání internetu a co by se stalo, kdyby den nefungoval. Oba týmy si vybrali téma Den bez internetu.


To studenti středních škol měli na výběr z témat Kde domov můj a Co si odnášíme ze školy. Nejlepší výkon předvedli Eďáci ze SOŠ Nové Město na Moravě ve složení Adam Mrákava, Tomáš Volf a David Šrubař, kteří měli tři jednotlivé vstupy s informacemi o hymně, o nejzajímavějších záležitostech v Česku a o rodině. Porotě se zamlouvala jejich týmová spolupráce a vhodně připravená prezentace. Druzí skončili Ajťáci Jana Pavlátová a Šimon Rácz ze SPŠ a SOU Pelhřimov, kteří se zaměřili na téma Co si odnášíme ze školy. Představení pojali studentskou formou a líčili, jak vznikají přezdívky učitelů a jak fungují vztahy ve třídě.


Soutěž si klade za cíl zábavnou formou rozšířit počítačovou gramotnost, rétorické a prezentační schopnosti účastníků,“ připomněl organizátor Martin Hurych. Prezentiáda má tři soutěžní úrovně. V nominačním kole připravili účastníci prezentaci, v dnešním krajském kole tuto prezentaci doprovázeli ústním projevem. Do celorepublikového finále 14. a 15. dubna, které se uskuteční na půdě ekonomicko-správní fakulty v Brně, postupují vítězové obou kategorií. Týmy na druhém místě budou bojovat o divokou kartu a o postup do finále.

 

Kategorie ZŠ

1. místo BaciVíci Ondřej Balcar a Michal Vítek ze ZŠ Komenského Žďár nad Sázavou

2. místo GJA tým, Lukáš Weselý a Tomáš Bárta z Gymnázia Jihlava

3. místo Oxyteam Micheala Heralová a Valérie Bártová ze ZŠ Nové Město na Moravě

 

Kategorie SŠ

1. místo Eďáci Adam Mrákava, Tomáš Volf a David Šrubař ze SOŠ Nové Město na Moravě ve složení

2. místo Ajťáci Jana Pavlátová a Šimon Rácz ze SPŠ a SOU Pelhřimov

3. místo A.G.O. Adam Širajch, Gabriela Kocourková a Ondřej Bednář ze SPŠ stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod


  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Prezentiáda na Gymnáziu Jihlava

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.4.2016 / 8.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze