Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro podnikatele

Mobilní verze webu

Návštěvníci Family Pointů v Kraji Vysočina se mají stále na co těšit

V Havlíčkově Brodě byl otevřen první krajský Family Point
Přednášky, workshopy, pohybové aktivity, ale i umělecké dílničky můžou v následujících týdnech absolvovat návštěvníci Family pointů na Vysočině. Představují místa přátelská rodině, která rodičům i prarodičům umožňují krátkodobou péči o malé děti (přebalení, nakrmení, odpočinek), a zároveň jim poskytují bezpečný prostor pro setkávání a sdělování zkušeností a pocitů. „Programy Family pointů mají ambici přinést každému návštěvníkovi poznání, zábavu, ale často i návod na řešení jeho každodenních situací. Některé aktivity jsou pravidelné, jiné se konají jednorázově, ale jsou o to zajímavější,“ přiblížil radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Lidé na Family Pointech získají informace z nejrůznějších oblastí rodinného života, včetně tipů na volnočasové prorodinné aktivity v daném regionu. „Snažíme se rodičům pečujícím o malé děti nebo závislého člena rodiny pomoci v jejich každodenním životě. Oporu by u nás měli najít i ve složitějších situacích, jako je například návrat po mateřské nebo rodičovské dovolené na trh práce,“ doplňuje radní Petr Krčál. Přednášky zaměřené na motivaci, komunikaci nebo slaďování pracovního a rodinného života patří pevně do programů jednotlivých Family Pointů. Kontaktní Family Pointy s vyškolenými pracovnicemi fungují v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Třebíči a Žďáru nad Sázavou. Výčet na Vysočině doplňuje základní Family Point v Pelhřimově, kde je informační servis zajišťován prostřednictvím aktuálních letáků a brožurek.


Adresy, kontaktní údaje, provozní dobu a především podrobný program všech pravidelných i jednorázových aktivit jednotlivých Family Pointů do letošního června naleznete v přiložených letáčcích pod zprávou.


  • Stanislava Holbová, odbor sociálních věcí
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 828, e-mail: holbova.s@kr-vysocina.cz
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.4.2016 / 8.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro podnikatele

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze