Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Školský portál Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Stavíme ze stavebnice ROTO

Nejmladší žáci základních škol na Vysočině budou soutěžit se stavebnicí ROTO
Žáci 1. – 3. tříd základních škol s podporou svých pedagogovů se můžou zapojit do soutěže Stavíme ze stavebnice ROTO, kterou letos poprvé vyhlašuje Kraj Vysočina. Krajský metodický tým touto aktivitou navazuje na úspěšnou konstrukční soutěž Stavíme z Merkuru, která je určená žákům 4. – 8. tříd základních škol, a tentokrát se zaměřuje na nejmladší žáky. „Cílem soutěže je podpořit technickou tvořivost malých školáků a motivovat je k práci s konstrukční stavebnicí ROTO, kterou kraj více než pěti a půl tisícům prvňáčků v Kraji Vysočina už v září minulého roku daroval,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Do soutěže, kterou financuje Kraj Vysočina ze svého rozpočtu, je možné se hlásit až do 8. května. Odměnou pro tři nejlepší týmy bude pozvání Kraje Vysočina na den v zážitkovém a vzdělávacím centru Alternátor v Třebíči. Jedná se o další z celé řady aktivit, které budou pořádány v rámci vyhlášeného „Roku řemesel“.

 

Do soutěže, která má letos zadání ČÍM BUDU? se mohou od 15. března do 8. května zapojit žákyně  a žáci 1. ročníků ZŠ se sídlem v Kraji Vysočina. Ze stavebnice ROTO děti vytvoří nářadí nebo pomůcky pro povolání, která by chtěly dělat, až vyrostou. Pět svých nejlepších výtvorů vyfotí a pošlou porotě k posouzení. Přihlášky se soutěžními fotografiemi a potřebnou dokumentací mohou vedoucí týmů – učitelé vkládat na

https://extranet.kr-vysocina.cz/formulare/stavimezrota/ do 8. května 2016.

Ani „merkuráři“ nemusí mít strach, že o svoji soutěž přijdou. Třetí ročník oblíbené soutěže rada kraje vyhlásí pravděpodobně už příští týden.

 

Co je ROTO?

Stavebnice ROTO vznikla z jedinečných nápadů metodického týmu, složeného ze čtyř „zapálených“ učitelek základní škol. Jedná se o kreativní sadu, která kromě konstrukčních dílků, matiček a šroubků, obsahuje i pracovní listy nebo fixy, se kterými se dá na jednotlivé dílky psát nebo malovat. Stavebnici ROTO daroval Kraj Vysočina více než 5 500 prvňáčkům po celém regionu.Terezie Doleželová, odbor školství, mládeže a sportu
Krajský úřad Kraje Vysočina
tel.: 564 602 958, e-mail: dolezelova.t@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Mgr. Terezie Doleželová
Vytvořeno / změněno: 5.4.2016 / 5.4.2016
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Školský portál > Mládež a sport > Volný čas dětí a mládeže > Informační centra pro mládež

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze