Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na svátku informatiky má Vysočina co předvést

ISSS 2016 Hradec Králové
Kraj Vysočina se i letos spolupodílí na organizaci nejvýznamnější konference informačních a telekomunikačních technologií ve veřejné správě České republiky pod názvem ISSS 2016. Dnes v Hradci Králové začalo v pořadí už 19. setkání odborníků, dodavatelů a zástupců státu i samospráv s názvem Internet ve státní právě a samosprávě. Dvoudenní program má přinést odpovědi na otázky z oblasti vývoje e-governmentu, elektronických podání, elektronických identit a v neposlední řadě elektronizace zdravotnictví. „Pro Kraj Vysočina je podpora informačních a komunikačních technologií od začátku důležitou rozvojovou prioritou, proto si už ani neumíme představit, že bychom u tohoto svátku informatiky chyběli,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.
 

 
 

Pozvání Kraje Vysočina přijala Věra Jourová, komisařka Evropské komise pro spravedlnost, ochranu spotřebitelů a otázky rovnosti pohlaví. „Evropa se v tuto chvíli úzce zabývá prioritami  bezpečnosti. Zatím se v Evropě ochrana osobních údajů dostávala snad až na úroveň bezpečnosti státu, události posledního roku ale ukazují, že tento přístup je nutné celoplošně přehodnotit,“ uvedla eurokomisařka.


„Jako lékař bych rád upozornil na eHealth blok, kde jste měli příležitost seznámit se zajímavými, ale především v praxi fungujícími projekty ve zdravotnictví. Své místo na konferenci našli i naši přátelé z Tchajwanu, s nimiž už dlouhá léta právě v oblasti IT spolupracujeme,“ doplnil hejtman Jiří Běhounek. Aktivity krajů v elektronizaci zdravotnictví často přesahují region a suplují roli státu. Až na několik málo výjimek ze strany státu nebylo ještě představeno funkční řešení.


Na konferenci je registrováno více než dva tisíce hostů, kteří mají možnost zhlédnout téměř dvě stovky přednášek a diskusí.  Za kraj se účastní náměstek hejtmana Libor Joukl, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Martin Hyský i ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. Kraj Vysočina se na pořadatelství V4DIS – tedy zahraniční sekce ISSS podílí už od svého vzniku – roku 2001.


 

Do Hradce Králové se dnes sjeli odborníci na IT i zástupci státu a samospráv

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 4.4.2016 / 4.4.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze