Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kotlíkové dotace

Mobilní verze webu

Domov Bez zámku oslavil půl století existence

Pečeť
Už padesát let nabízí sociální služby Domov bez zámku (bývalý ÚSP Jinošov). Oslava významného výročí zařízení, které pomáhá lidem s mentálním a kombinovaným postižením, se uskutečnila v tomto týdnu v kavárně Pohodička v Náměšti nad Oslavou. „Padesáté výročí je stejně jako u lidí dobou bilancování, ohlédnutí se. Je ale i dobou očekávání a vhlédnuti do budoucnosti. Proto bych domovu popřál pro příští léta hodně spokojených klientů a hodně spokojených zaměstnanců. Rád bych také, aby ti, co nás navštíví, u nás nacházeli příjemné a přátelské prostředí,“ popřál radní pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

Jako heslo oslav si zaměstnanci Domova bez zámku zvolili slogan “A pořád nás to baví“ a jako dárek si nadělili časosběrný dokument s názvem Rok nového života a připravili výstavu fotografií s názvem Jako ty. Výstava, jejímž autorem je profesionální fotograf Taka Tuka, představuje lidi s mentálním postižením, kteří touží po stejných prožitcích a hodnotách jako kdokoliv z nás. Ať už je to láska, přátelství, smysluplná práce, potřeba někam patřit či někam směřovat. Jednotlivé příběhy zvěčněné na velkoformátových barevných fotografiích si může veřejnost prohlédnout v prostorách kavárny Pohodička, kde budou vystaveny do konce července.


Historie dnes krajského zařízení sahá až do roku 1966, kdy se z domova pro důchodce stal ústav sociální péče pro mužské obyvatele s mentálním postižením. Od roku 2010 procházel ústav jako vůbec první na Vysočině procesem transformace. Jeho obyvatelé nyní žijí v malých domácnostech na šesti místech Vysočiny. Příspěvkovou organizací Kraje Vysočina se Domov bez zámku stal v roce 2004.


 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 31.3.2016 / 31.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze