Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kotlíkové dotace

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina se podílí na mezinárodní výměně zkušeností záchranářů

HTU
Po roce se blíží svému závěru projekt mezinárodní výměny zkušeností v organizaci záchranných jednotek. Návštěva ukrajinských záchranářů na Vysočině, společné mezinárodní cvičení pro zvládání krizových situací i studie, která vyhodnocuje materiální, technické i finanční předpoklady zřízení Výcvikového střediska dobrovolných záchranářů v Zakarpatské oblasti Ukrajiny. To jsou výstupy projektu Help Team Ukraine, kterého se pod vedením Všeobecného záchranného střediska Zakarpatského regionu zúčastnila Vysočina, Slovensko a Maďarsko. Ojedinělý projekt byl podpořen v rámci nového grantového programu „Danube START“ Strategie EU pro Podunají.
 

 
 

„I vzhledem k naší dlouholeté spolupráci se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny jsme uvítali, když nás naši ukrajinští partneři oslovili a my se mohli podílet na předání zkušeností a příkladů dobré praxe z fungování integrovaného záchranného systému. Především propracovaný systém spolupráce i vzdělávání dobrovolných a profesionálních hasičů naše partnery zaujal a vzhledem k připravované reorganizaci záchranných jednotek může být funkčním základem pro další vývoj záchranných sborů na Ukrajině,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

 

Ve spolupráci s dobrovolnými i profesionálními hasiči Kraj Vysočina a Pardubický kraj společně vyčlenili peníze z rozpočtů a za celkem 300 tisíc korun nakoupí 12 sad osobních ochranných prostředků pro hasiče z Užhorodu a Mukačeva. Sady tvoří přilby včetně nátylníků, zásahové oděvy, rukavice i obuv.


  • e-mail:tisk@kr-vysocina.cz


STARTEU

 

Kraj Vysočina se podílí na mezinárodní výměně zkušeností záchranářů

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 31.3.2016 / 31.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze