Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina se podílí na mezinárodní výměně zkušeností záchranářů

HTU
Po roce se blíží svému závěru projekt mezinárodní výměny zkušeností v organizaci záchranných jednotek. Návštěva ukrajinských záchranářů na Vysočině, společné mezinárodní cvičení pro zvládání krizových situací i studie, která vyhodnocuje materiální, technické i finanční předpoklady zřízení Výcvikového střediska dobrovolných záchranářů v Zakarpatské oblasti Ukrajiny. To jsou výstupy projektu Help Team Ukraine, kterého se pod vedením Všeobecného záchranného střediska Zakarpatského regionu zúčastnila Vysočina, Slovensko a Maďarsko. Ojedinělý projekt byl podpořen v rámci nového grantového programu „Danube START“ Strategie EU pro Podunají.
 

 
 

„I vzhledem k naší dlouholeté spolupráci se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny jsme uvítali, když nás naši ukrajinští partneři oslovili a my se mohli podílet na předání zkušeností a příkladů dobré praxe z fungování integrovaného záchranného systému. Především propracovaný systém spolupráce i vzdělávání dobrovolných a profesionálních hasičů naše partnery zaujal a vzhledem k připravované reorganizaci záchranných jednotek může být funkčním základem pro další vývoj záchranných sborů na Ukrajině,“ uvedl Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování.

 

Ve spolupráci s dobrovolnými i profesionálními hasiči Kraj Vysočina a Pardubický kraj společně vyčlenili peníze z rozpočtů a za celkem 300 tisíc korun nakoupí 12 sad osobních ochranných prostředků pro hasiče z Užhorodu a Mukačeva. Sady tvoří přilby včetně nátylníků, zásahové oděvy, rukavice i obuv.


  • e-mail:tisk@kr-vysocina.cz


STARTEU

 

Kraj Vysočina se podílí na mezinárodní výměně zkušeností záchranářů

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 31.3.2016 / 31.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze