Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První prestižní Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost budou předány 18. dubna

Cena hejtmana za společenskou odpovědnost
Velké i malé podniky, rodinné firmy, organizace, obce i města se letos poprvé mohly přihlásit do premiérové soutěže o Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost. „Smyslem soutěže je veřejně ocenit úsilí organizací, které se společenskou odpovědností aktivně a nad rámec svých zákonných povinností zabývají,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek s tím, že přihlášky dorazily od 26 organizací z podnikatelského i veřejného sektoru. Výsledky v tuto chvíli znají pouze krajští zastupitelé, kteří je na dnešním jednání schválili. Dle pravidel budou zveřejněny až v den vyhlášení – tedy 18. dubna 2016 v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.
 

 
 

Velký zájem o Cenu se promítl do kategorie podnikatelský sektor s více než 250 zaměstnanci, kam svou přihlášku zaslalo osm společností – známých zaměstnavatelů, jejichž korporátní značky figurují nejen na lokálních trzích. „Překvapivě velký zájem o ocenění jsme zaznamenali v kategorii veřejný sektor ostatní. V tomto případě pětičlenná porota posuzovala chování a odpovědnost škol, obecně prospěšných společností  nebo charit. V této kategorii se sešlo 11 nominací. Nejmenší zájem jsme zaznamenali v kategorii veřejný sektor obce. Do budoucna zvažujeme úpravu podmínek pro tuto kategorii,“ prozradil ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. Ten velice pozitivně hodnotí přístup přihlášených podnikatelských subjektů. „Úkol poroty rozhodnout nebyl jednoduchý. Například v kategorii malých firem do 250 zaměstnanců tedy tzv. rodinných firem, kam se přihlásilo šest organizací, byla ze všech materiálů zřejmá odpovědnost za region, kde působí, za životní prostředí, které svou činností ovlivňují, a v neposlední řadě i za své zaměstnance patřící do firemní filozofie. Bude nám ctí všechny přihlášené, i ty nejlepší 18. dubna veřejnosti představit,“ říká Zdeněk Kadlec.

 

Cenu hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost uděluje Kraj Vysočina ve spolupráci se Sdružením  pro oceňování kvality subjektům působícím v Kraji Vysočina. Podporu má i od Krajské hospodářské komory  Kraje Vysočina, CZESHA – Unie školských asociací ČR, KOUS Vysočina, z. s., a Vysočina Education, p.o. 


  • tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 29.3.2016 / 29.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze