Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kotlíkové dotace

Mobilní verze webu

Z centra Golčova Jeníkova vyběhlo 176 závodníků

Běh městem JK
Tradičně předvelikonoční neděle je v Golčově Jeníkově ve znamení Běhu městem Jarmily Kratochvílové. Letošního 32. ročníku se zúčastnilo 176 sportovců, rodinný běh absolvovalo 580 příznivců pohybu a celou akci na podporu zdravého životního stylu zaštítil a osobně zahájil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Sportovce přijela podpořit i radní Kraje Vysočina Jana Fialová a na akci dorazil na horském kole i ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec. „Přes vesnice jsem z Havlíčkova Brodu do Jeníkova a zpět ujel 68 kilometrů. Chtěl jsem tak malým dílem přispět ke zdravému sportování a podpořit běžce z profesionálních kruhů, ale také seniory nebo rodiny s dětmi,“ uvedl ředitel Zdeněk Kadlec.
 

 
 

Počasí organizátorům závodu přálo. „S letošním ročníkem jsem nadmíru spokojený, program nám vyšel podle představ, závodníci se zapsali bez časových prodlev a nikdo se nám na trati, jako už tradičně, neztratil,“ žertoval jeden z pořadatelů Josef Trtík, který upozornil na to, že s každým rokem se zvyšuje počet běžců nad 70 let. Letos zvládlo 15kilometrovou trať celkem 15 vitálních seniorů.

 

Běžci na trať dlouhou patnáct kilometrů vyběhli v neděli přesně v 10.00 z náměstí T. G. Masaryka, pokračovali přes město, dále přes Kobylí Hlavu, Chrtníč, Okrouhlík, Chlumek a zpět do Golčova Jeníkova. Soutěžili v šesti kategoriích, ze kterých vzešli vždy tři vítězové. Připravené finanční odměny, ale také věcné ceny od sponzorů v podobě piva nebo skleněných výrobků, si vyběhalo deset českých nejlepších mužů a pět nejrychlejších žen z Česka. Úspěch v podobě nejlepšího času necelých 47 minut slaví cizinec Kiprono TOO Silas, první českým vítězem v nejmladší kategorii je Petr Vitner z Nového Města na Moravě, který trať zvládl za 48 minut a 19 sekund. V nejmladší kategorii žen doběhla nejrychleji Mora OIGO Christine s časem 52 minut a 16 sekund, za Českou republiku je stříbrnou vítězkou Eva Vrabcová Nývltová z Brna, která byla jen o jednu sekundu pomalejší než zlatá cizinka.


Kompletní výsledky jsou ke stáhnutí zde.


Už nyní se organizátoři připravují na další v pořadí už 33. ročník Běhu Jarmily Kratochvílové a věří, že tradice bude pokračovat. Závodníci opět vyběhnou na Boží hod velikonoční, který příští rok připadá na 16. dubna.

 

 

Běh městem Jarmily Kratochvílové

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 29.3.2016 / 29.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze