Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina se zapojí do kampaně Do práce na kole 2016

Do práce na kole 2016
Kraj Vysočina podpoří celonárodní cyklodopravní soutěž Do práce na kole 2016. Ve všech účastnických městech Vysočiny, Jihlavě, Třebíči a Žďáru nad Sázavou bude Kraj Vysočina partnerem hlavní ceny v kategorii pravidelnost. V každém městě tak bude slavit jeden výherce, který od kraje získá stylové skládací kolo. „Záměrem projektu je motivovat co nejvíce lidí, aby se naučili používat jízdní kolo jako pravidelný smysluplný dopravní prostředek po městě. Když více lidí přesedlá z aut na kola, zlepší si tak nejen kondici, ale společně tak přispějí k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějším, bezpečnější a zdravějším městům, kde žijí a pracují,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková s tím, že nově se do letošního ročníku soutěže můžou zapojit i běžci a chodci.
 

 
 

A jak se soutěže zúčastnit? Vytvořte si svůj 2-5členný kolektiv, zaregistrujte se do konce dubna a jezděte pravidelně celý květen do práce na kole. „Pokud se zrovna ve vašem městě přímo nesoutěží, můžete se zapojit i tak. Jste-li například z Nového Města na Moravě nebo z Havlíčkova Brodu je možné se připojit k týmům z Jihlavy nebo ze Žďáru nad Sázavou,“ uvedl cyklokoordinátor Kraje Vysočina a také organizátor soutěže v Jihlavě Petr Stejskal, který připomněl, že přihlášení do konce března mají registraci výhodnější.


Každý zaregistrovaný účastník získá originální tričko a může využít některou z akcí připravovaných v zapojených městech pro účastníky zdarma tzv. „na triko“. Pro vítěze jednotlivých týmových i individuálních kategorií pravidelnost a výkonnost pak čekají věcné ceny. Podpořit kampaň můžete také připojením se k některé z cyklojízd 20. dubna v Jihlavě, 22. dubna v Třebíči nebo 7. května ve Žďáře nad Sázavou.


Kampaň Do práce na kole se uskuteční v téměř 30 městech napříč celou republikou. Letos je už pošesté zaměřena mimo jiné na zapojení zaměstnavatelů, kteří soutěžící podporují a svým zaměstnancům vytvářejí lepší podmínky, aby mohli k dopravě do práce využívat kolo.


Více o kampani a registrace do soutěže v jednotlivých městech na www.dopracenakole.cz. Detailní pravidla soutěže najdete zde.


Do práce na kole

 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.3.2016 / 24.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze