Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Znečišťovatelé pozor na pokuty za nepodání hlášení o emisích

Kraj plánuje sledovat kvalitu ovzduší v celém regionu
Krajský úřad Kraje Vysočina upozorňuje provozovatele zdrojů znečišťování ovzduší, kteří mají povinnost hlásit údaje za vybrané agendy ovzduší a integrovaného registru znečišťování. Blíží se totiž termín pro podání hlášení, který připadá na 31. března 2016. „Hlášení se podává v elektronické podobě prostřednictvím integrovaného systému plnění ohlašovacích povinností, konkrétně pomocí elektronických PDF formulářů, které si může provozovatel stáhnout z portálu ISPOP,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast zemědělství a životního prostředí Zdeněk Chlád.
 

 
 

Znečišťovatelé ovzduší mají povinnost do systému ISPOP poslat vyplněný formulář souhrnné provozní evidence a IRZ. Poplatkové přiznání musí podat provozovatel, u kterého celková výše poplatků za provozovnu a kalendářní rok činí více než 50 tisíc korun. Krajský úřad následně vyměří provozovatelům poplatek odpovídající množství vypouštěných emisí. V roce 2015 krajský úřad vyměřil provozovatelům poplatky za znečišťování ovzduší v celkové výši 5,3 milionu korun.


Za porušení této zákonné povinnosti hrozí znečišťovatelům ovzduší sankce až 500 tisíc korun, o jejímž udělení a výši rozhoduje Česká inspekce životního prostředí. „Vzhledem k možné výši sankce na tuto povinnost znečišťovatelů preventivně upozorňujeme a připomínáme termín pro odeslání hlášení do systému ISPOP, který je 31. března letošního roku,“ zdůraznil radní Zdeněk Chlád.


Podrobné informace, manuály, postupy, apod. pro vyplňování hlášení jsou k dispozici na portále ISPOP (www.ispop.cz). V případě jakýchkoliv dotazů je možné se v úřední dny, tj. pondělí a středa od 9 do 16 hodin obrátit na provozovatele systému ISPOP (CENIA, česká informační agentura životního prostředí – telefonická podpora 267 125 267).

 

  • Rostislav Habán, odbor životního prostředí a zemědělství
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 514, e-mail: haban.r@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.3.2016 / 24.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze