Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

S letními prázdninami začnou opravy na gymnáziích v Třebíči a v Pelhřimově

Stavba
Historická budova Gymnázia Třebíč potřebuje opravu střechy a Gymnázium a Obchodní akademie Pelhřimov se zase připravuje na výměnu elektroinstalace. V prvním případě Radní Kraje Vysočina odsouhlasili zadání veřejné zakázky na výběr dodavatele. Na modernizaci elektroinstalace pelhřimovské střední školy, kterou Kraj Vysočina zřizuje, odsouhlasili uchazeče s nejnižší cenovou nabídkou. „O rekonstrukci se ucházelo sedm firem, nejnižší cenovou nabídku přitom předložila brněnská firma, která se zavázala, že práce budou stát přes 10,3 milionu korun bez daně,“ uvedl po zasedání krajských radní náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.
 

 
 

Stávající střešní plášť historické budovy Gymnázia Třebíč je na hranici životnosti. Zakázka je proto vypsaná v rozsahu výměny krovu a střešní krytiny, zahrnuje i vybudování dvou strojoven vzduchotechniky v půdním prostoru, dodávku a montáž jednotek vzduchotechniky se zpětným získáváním tepla a následné zprovoznění systému větrání celé budovy. Stavební úpravy zajistí vodotěsnost střešního pláště a vytvoří kvalitní hygienické podmínky pro výuku. Dodavatel s nejnižší cenovou nabídkou by měl být znám koncem dubna. Práce má zvládnout v termínu od července do závěru října letošního roku.


Na Gymnáziu a Obchodní akademii Pelhřimov už vědí, kdo zajistí opravu elektroinstalace staré i nové budovy. Práce se uskuteční ve dvou etapách. „První část výměny připadá na období letošních letních prázdnin, od konce června nejpozději do závěru září, a druhou etapu vybraná společnost QDS Communication z Brna zrealizuje ve stejném termínu v roce 2017,“ přiblížil náměstek Libor Joukl. U silnoproudu firma zabuduje nové podružné rozvaděče v podlažích, vymění světla včetně nouzového osvětlení, zajistí nový rozvod elektroinstalace s vypínači, zásuvkami i s provedením uzemňovacích rozvodů. Součástí slaboproudé modernizace budou datové rozvody, elektrická požární signalizace, jednotný čas včetně zvonění, rozhlas a telefonní ústředna.

Obě zakázky bude kraj financovat z vlastního rozpočtu.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.3.2016 / 23.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze