Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kotlíkové dotace

Mobilní verze webu

Kraj nakoupí ojedinělé exponáty. Rozšíří sbírky svých muzeí a galerií

V Třebíči otevřena galerie FRANTA
Sbírkotvorné příspěvkové organizace zřizované Krajem Vysočina během letošního roku získají do svých rozpočtů dohromady téměř milion korun navíc. Rada Kraje Vysočina dnes schválila mimořádné navýšení příspěvků na provoz, které jednotlivá muzea a galerie využijí výhradně na koupi sbírkových předmětů do svých fondů. „Za posledních deset let jde o ojedinělý krok k rozšíření sbírek našich příspěvkových organizací. Muzea i galerie mají v plánu nakoupit předměty, jejichž hodnota s časem roste, jako například obrazy, skleněné plastiky, fotografie, ale i technické stroje,“ přiblížila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Kraj Vysočina zřizuje sedm sbírkotvorných organizací, které v souladu se svým posláním a podle zákona spravují sbírkové fondy ve vlastnictví Kraje Vysočina. Tyto sbírky se snaží systematicky doplňovat, a to jak vlastními sběry, tak i dary a nákupem. Finanční prostředky z krajského rozpočtu jim pro letošní rok umožní rozšířit sbírkové fondy o jedinečné exponáty, které zhodnotí a doplní sbírky a současně budou prezentovány ve stálých expozicích muzeí a galerií nebo prostřednictvím krátkodobých výstavních programů.

 

Navýšení příspěvků na provoz se týká Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě, Horácké galerie v Novém Městě na Moravě, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod, Muzea Vysočiny Jihlava, Muzea Vysočiny Pelhřimov a Muzea Vysočiny Třebíč.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.3.2016 / 22.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze