Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kotlíkové dotace

Mobilní verze webu

Žáci základních škol v Kraji Vysočina budou už potřetí stavět z Merkuru

Po Merkurech se mohou základní školy těšit na další stavebnice
Třetí ročník soutěže Stavíme z Merkuru je tady! V těchto dnech ho vyhlásil Kraj Vysočina ve spolupráci se společností BOSCH DIESEL s.r.o, Jihlava. Soutěž je určená pro žáky a žákyně základních škol se sídlem na Vysočině. „Čtyřčlenné týmy konstruktérů složené z žáků druhých stupňů základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií mají stejné zadání – maximálně za čtyři hodiny postavit přepravní linku čtvercového nebo obdélníkového tvaru, která bude schopna přepravit víčko od PET lahve,“ popsala radní Kraje Vysočina pro oblast školství Jana Fialová s tím, že nápad, vzhled, rychlost přepravy víčka, jeho funkčnost i technické zpracování bude hodnotit speciálně sestavená porota. Přihlášky do soutěže, která je jednou z aktivit letošního projektu Rok řemesel, je možné podávat do 17. dubna 2016. O vítězi se rozhodne 2. - 3. června.
 

 
 

Hlavním cílem soutěže je podpora technické tvořivosti v základních školách a motivace žáků k práci s konstrukční stavebnicí. Čtyřčlenné týmy můžou využít nejvýše jedné stavebnice Merkur 8 a v průběhu čtyř hodin sestavit model. Pravidla soutěže umožňují pracovat s vlastním přineseným návodem na stavbu přepravníku. Boj o vítěze se odehraje 2. června na půdě Střední odborné školy a Středního odborného učiliště v Třešti, a to včetně večerního programu Hitrádia Vysočina. Slavnostní vyhlášení výsledků se uskuteční o den později v rámci Dnes s Krajem Vysočina v Jihlavě. Nejúspěšnější tvůrci získají tablety, flash disky a stavebnice Merkur.


Soutěž je další aktivitou, kterou Kraj Vysočina podporuje projekt Merkury do škol, a má za cíl zvýšit zájem dětí o technické obory. „Vysočina je prvním z regionů v České republice, kde se dětská stavebnice zařadí mezi běžné pomůcky ve výuce na základních školách,“ vysvětluje radní Jana Fialová.


Projekt Merkury do škol mohl být realizován díky podpoře a zájmu společnosti BOSCH DIESEL Jihlava.


Podrobnější informace včetně přihlášky jsou k dispozici pod tiskovou zprávou.


 

Odkazy

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 22.3.2016 / 22.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kotlíkové dotace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze