Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Golčově Jeníkově odstartují velikonoční Běh městem Jarmily Kratochvílové

Velikonoční Běh městem Jarmily Kratochvílové
Přesně v 10:00 na náměstí T. G. Masaryka v Golčově Jeníkově uslyší v neděli 27. března návštěvníci „tři, dva, jedna, start!“ Právě z centra rodného města československé atletky, mistryně světa a držitelky současného světového rekordu v běhu na 800 metrů Jarmily Kratochvílové se poběží předvelikonoční silniční běh na 15 kilometrů. Záštitu nad tradiční sportovní událostí, která se letos uskuteční už po dvaatřicáté, převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. „Aktuálně máme předem přihlášených 74 závodníků, ale většině se hlásí až v neděli na místě,“ prozradila Jarmila Kratochvílová, která zároveň připomněla, že loni hlavní závod běželo 164 sportovců,“ říká za organizátory Josef Trtík.
 

 
 

Letos se opět poběží v šesti kategoriích podle pohlaví a věku. Na prvních deset mužů, pět žen a pak tři první vítěze z každé kategorii čekají ceny za více než sto tisíc korun. 15kilometrová trať začíná na náměstí T.G. Masaryka v Golčově Jeníkově a závodníci poběží přes ulice města, Kobylí Hlavu, Chrtníč, Okrouhlík, Chlumek a zpět. Většina trasy bude asfaltová, ale běžci se nevyhnou ani zpevněné polní cestě. „Zajímavé je, že rok od roku se navyšuje počet účastníků nad 70 let. Účast v závodu si moc užívají, rádi sportují a navíc získají 500 korun odměnu za jejich často inspirativní výkon,“ uvedla Jarmila Kratochvílová s tím, že dvě třetiny účastníků jsou právě senioři. V 10:05 na stejném místě odstartuje doplňkový závod s názvem Běháme pro zdraví, který má délku 1 234 metrů a pravidelně se ho účastní až 650 dětí a dospělých.

 

Tradiční závod přijede do Golčova Jeníkova zahájit hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. Častými hosty jsou také Dana Zátopková, česká atletka, olympijská vítězka a manželka Emila Zátopka, i bývalý český hokejový útočník a rodák z Havlíčkova Brodu Josef Augusta.

 

Více informací na: http://www.behjk.wz.cz/celyjk.htm

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 21.3.2016 / 21.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze