Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Horácké divadlo v Jihlavě představí premiéru hry Médeia

Médeia
Dalším premiérovým představením herců Horáckého divadla Jihlava v letošním roce je Médeia. V pořadí druhou premiéru roku 2016 uvedou v sobotu 19. března v 19.00 hodin na Velké scéně Horáckého divadla. Drama režíruje Věra Herajtová a dramaturgie je pod taktovkou Barbory Jandové. V titulní roli se představí herečka Lenka Schreiberová. „Médeiu napsal roku 431 př. n. l. Eurípidés a za jeho života nebyla úspěšným dramatem. Ve své době pobuřoval a nebyl oblíbený, paradoxně se ale jeho hry hrají už desítky století a návštěvníkům divadla mají stále co říci. Vždyť téma lásky, moci a společenského postavení je i v dnešní době velice aktuální,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.
 

 
 

Médeia patří k titulům, které dramaturgie divadla nasazuje na repertoár ve chvíli, kdy má pro tuto náročnou roli hlavní představitelku. Tak se stalo i v případě Horáckého divadla, kde se role ujímá Lenka Schreiberová, která v angažmá jediného profesionálního divadla na Vysočině působí, s dvouletou přestávkou, od roku 1994 a za sebou má řadu významných rolí. V roli Iásóna se představí František Mitáš, Lysandru si zahraje Anna Bazgerová a další postavy ztvární například Richard Vokůrka, Josef Kundera, Vladimíra Čapková nebo Marta Dřímal Ondráčková.

„Není divu, že je Médeia i po těch neuvěřitelných letech stále oblíbená hra. Téma nestárnoucí a v některých ohledech možná ještě silnější než tehdy. Proto také věřím, že by mohla vzbudit zájem i mladého publika,“ je přesvědčená režisérka Věra Herajtová.


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 17.3.2016 / 17.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze