Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Masivní vlna podvodných e-mailů s nebezpečným virem zasáhla ČR

Podle zdroje Computerworld je mezi ostatními ČR nejvíce zasaženým státem novou vlnou podvodných e-mailů, které v příloze obsahují nebezpečný virus.

Přílohy těchto e-mailů se tváří jako faktura. V zip souboru se však skrývá javascriptový soubor (koncovka .js), jehož spuštěním dojde k infekci počítače.
 

 
 
Citace z článku (ZDE):
Virová nákaza se šíří prostřednictvím e-mailových zpráv, které obsahují přílohu ve formátu zip. Ta je nejčastěji označená jako faktura nebo pozvání k soudu. Tímto trikem se útočníci snaží oběť navést k tomu, aby otevřela obsah přílohy. V té se skrývá javascript soubor, který po otevření do počítače nainstaluje škodlivý kód Nemucod, který může do zařízení stáhnout další malware,“ vysvětluje Petr Šnajdr, bezpečnostní expert v Esetu.


Tyto podvodné e-maily jsme zaznamenali i na Krajském úřadě Kraje Vysočina a jejich objem je opravdu značný. Jejich filtrování ovšem není jednoduché a nikdy nebude 100%. Pokud takový e-mail dostanete, v žádném případě přílohy  neotevírejte a soubory s koncovkou .js nespouštějte.
 
Zodpovídá: Ing. Dominik Marek
Vytvořeno / změněno: 16.3.2016 / 16.3.2016
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze