Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajské policejní ředitelství otevřelo brány studentům

DOD krajského policejního ředitelství
Přilákat do svých řad budoucí maturanty se rozhodlo Krajské ředitelství policie kraje Vysočina. Studentům posledních ročníků napříč regionem proto v těchto dnech atraktivní formou představuje práci policie, její moderní zázemí, výzbroj i výstroj a nabízí možnost uplatnění u bezpečnostního sboru. Vedení většiny středních škol z Vysočiny akci vítá a se svými studenty se do zázemí policie v Jihlavě plánuje podívat, stejně jako radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová, která na Den otevřených dveří Krajského ředitelství policie kraje Vysočina zavítala o druhém březnovém dnu. „Praktická ukázka toho, jak to u policie každodenně funguje, studenty Gymnázia Telč zaujala. Vyslechli si základní teoretické informace, se zájmem si prohlédli operační středisko, střelnici nebo tělocvičnu a někteří zvažují možnost stát se ochránci veřejného pořádku,“ přiblížila návštěvu radní Jana Fialová.
 

 
 

Den otevřených dveří je novou akcí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina, který se během března postupně uskuteční v sídlech všech pěti územních odborů regionu v Pelhřimově, v Jihlavě, v Havlíčkově Brodě, v Třebíči a Žďáře nad Sázavou. „Chceme, aby studenti viděli, že nejsme institucí strachu, ale naopak, že jsme firmou, která za něco zodpovídá, a jsme také tým lidí, který svou práci dělá tak, jak nejlépe umí. Zkrátka, aby si všichni dovedli představit, co policie je,“ vysvětlil důvod organizace Dnu otevřených dveří ředitel Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Radek Malíř s tím, že pokud se akce osvědčí, může se stát v budoucnu pravidelnou aktivitou krajského ředitelství.


Studenti měli možnost podívat se tam, kam by se běžně nedostali. Prohlídku začali ve speciální výslechové místnosti, policejní technici jim odtajnili kriminalistickou práci, součástí programu byla i návštěva monitorovací místnosti integrovaného operačního střediska a nechyběla ani prohlídka moderních policejních vozidel. „Vzhledem k blížícím se maturitním zkouškám by mohla exkurze studentům otevřít nové možnosti pro jejich uplatnění u Policie České republiky po ukončení studia,“ přiblížila mluvčí Krajského ředitelství policie kraje Vysočina Dana Čírtková.


Policie ČR si v letošním roce připomíná 25. výročí od svého vzniku a při této příležitosti připravuje krajské ředitelství na Vysočině na celý letošní roku řadu akcí určených široké veřejnosti, při kterých chce představit dnešní moderní policii i její jednotlivé činnosti. Další den otevřených dveří, tentokrát pro širokou veřejnost – od školek až po jednotlivé zájemce, se v podobě komentovaných prohlídek uskuteční v červnu letošního roku.


 

Den otevřených dveří na Krajském ředitelství policie kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 2.3.2016 / 2.3.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - předseda výboru pro rozvoj strategických projektů, životní prostředí a MA 21

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze