Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek ocenil práci Míly Bradové

Pamětní medaile pro Mílu Bradovou
Pamětní bronzovou medaili Kraje Vysočina od hejtmana regionu Jiřího Běhounka má ode dneška ve své sbírce dlouholetá předsedkyně odboru Klubu českých turistů Tesla Jihlava a zakládající členka celokrajského sdružení oblasti KČT Vysočina Miluše Bradová. Hejtman ji ocenil při příležitosti jejího životního jubilea – šedesátých narozenin. „Činnost paní Bradové velmi pozitivně ovlivňuje veřejné dění na Vysočině, propaguje nejen historické a kulturní zajímavosti, ale i zdravý životní styl,“ vysvětlil hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Do sídla Kraje Vysočina dorazila Miluše Bradová se svými dvěma nejbližšími spolupracovníky Marií Svatošovou a Františkem Janečkem. Hned po příchodu upozornila na to, že klub českých turistů není pouze pro seniory, ale na procházky chodí i mladí nebo celé rodiny s dětmi. „Máme přes tisíc členů a z toho téměř třetina jsou mladí lidé, kteří neváhají svůj volný čas využít pro dobrou věc a zapojit se například do značení turistických tras. Před několika dny jsme například oblékli montérky a vyrazili na revitalizaci naučné stezky Čeřínek,“ prozradila Miluše Bradová. Hejtmanovi Jiřímu Běhounkovi následně předala Kalendář s přehledem všech plánovaných akcí a túr a připravenou pro něj měla i přihlášku do Klubu českých turistů. „Zatím není na podobné aktivity čas, ale jakmile v důchodu budu, určitě se k vám přihlásím,“ slíbil hejtman Jiří Běhounek.


Miluše Bradová za posledních 35 let zorganizovala množství vycházek a akcí, které se staly velmi populárními a na Vysočinu přitáhly pozornost turistů z celé České republiky, v minulosti šlo např. o akci Teslácký šotek, Kolem noční Jihlavy po historických pamětihodnostech a velice oblíbený je i v její režii pořádaný Novoroční výstup na Šacberk. Navíc je „Míla“, jak ji přátelé oslovují, aktivní značkařkou pěších turistických tras na Vysočině. Vzdálená jí není ani publikační činnost. Je autorkou obsáhlého sborníku Historie a současnost turistiky na Vysočině z roku 2008 a podepsaná je i pod publikací Retro 20 vydané u příležitosti 20. výročí založení KČT Vysočina.


„Za paní Mílu mluví výsledky její dlouholeté dobrovolné organizační práce v turistice, kterou rozvíjí cestovní ruch na Vysočině a v neposlední řadě pozitivně působí na mládež i širokou veřejnost. To jsou hlavní důvody, proč si paní Bradová zaslouží ocenění za zásluhy na krajské úrovni,“ uzavřela radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.2.2016 / 25.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze