Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

V sídle Kraje Vysočina osmý ročník konference Správná řešení ve správnou dobu

Zahájení konference DYNATECH
Na dvoudenní konferenci do sídla Kraje Vysočina v Jihlavě se dnes sjeli odborníci diskutující na téma Efektivní řízení územních samosprávných celků a jejich organizací. Záštitu nad akcí převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek, který společně se svým náměstkem pro oblast financí Vladimírem Novotným konferenci zahájil. „Když jsme před osmi lety s konferencí začínali, kdekdo se divil, že podobnou akci podporujeme. Dnes už je to osmý ročník a vzhledem k plnému sálu věřím, že vás informace související s řízením příspěvkových organizací zajímají a že si rádi předáte zkušenosti z praxe,“ přivítal účastníky konference hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Setkání je určené pro představitele krajů, měst a pro zástupce odborných společností. Je rozděleno do dvou tematických bloků, které se skládají z  odborných přednášek a prezentací, po kterých následuje panelová diskuze s odborníky pro vybrané oblasti. Účelem přednášek je prezentace inspirativních projektů nebo řešení, sdílení zkušeností dobré praxe a následná výměna názorů. „Konference má velký přínos pro nás všechny a velice rád se účastním programu. V odpoledním bloku se na Vás těším s příspěvkem nazvaným Kraj Vysočina – cesta k participativnímu rozpočtu,“ uvedl na začátku náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný a připomněl, že tentokrát se budou témata točit kolem finančního řízení a kontroly.

Organizátorem odborné konference je společnost DYNATECH, která na jejím zajištění spolupracuje s Krajem Vysočina, jehož zástupci se podílí na přípravě odborného programu. Vystoupí například ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zděnek Kadlec a vedoucí odboru analýz a podpory řízení kraje Dana Buřičová na téma Pravidla a Portál PO – nástroj pro řízení a komunikace Kraje Vysočina s příspěvkovými organizacemi. „Kraj Vysočina věnuje velkou pozornost vytváření a zdokonalování systému, který se zaměřuje na podrobnější a systematické řízení skupiny příspěvkových organizací zabývajících se poskytováním specializovaných veřejných služeb, jako je zdravotnictví, sociální problematika nebo vzdělávání. Snažíme se řídit oblast strategické a koncepční povahy, naopak provozní řízení často necháváme v kompetenci ředitelek a ředitelů jednotlivých organizací,“ plánuje ve svém příspěvku zdůraznit ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina Zdeněk Kadlec.

 

Druhý den konference bude patřit workshopu CROSEUS® Day, kdy společnost DYNATECH představí novinky a řešení jednotlivých partnerů.


O konferenci řekli:

„Kraj Vysočina je v řízení příspěvkových organizací o deset let vpředu,“ prohlásil náměstek Ministerstva financí ČR Tomáš Vyhnánek.


 

Zahájení konference DYNATECH

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 25.2.2016 / 25.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze