Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Střední umělecko-průmyslová škola v Heleníně spolupracuje se ZUŠ v Jihlavě

Plakát výstava ZUŠ Jihlava a Helenín
Do 2. března je v Galerii U Zlatého Lva na Masarykově náměstí v Jihlavě k vidění výstava s názvem KLASIKA. Společně ji připravili žáci výtvarného oddělení Základní umělecké školy Jihlava se středoškolskými studenty ateliéru Malba a ilustrace z Helenína. „Jde o výměnu zkušeností, pro žáky ze základní školy určitě také o bližší seznámení se s uměleckými obory na střední škole. Rádi bychom v budoucnu v této spolupráci pokračovali tak, aby se v této galerii setkávali žáci obou škol při společné práci,“ uvedla zástupkyně ředitele pro praktické vyučování Miloslava Svobodová ze střední školy s tím, že organizačně se na výstavě podílí další obor střední průmyslové školy – Arts management, který se stará o propagaci.
 

 
 

Výstava představuje hlavně figurální kresbu, kterou se studenti SUPŠ Jihlava-Helenín zabývají už od prvního ročníku. Expozice zahrnuje díla mladých umělců druhého, třetího a čtvrtého ročníku. Nejvíce je na výstavě zastoupena tvorba studentky Veroniky Molíkové ze čtvrtého ročníku, jejíž práce byla v loňském roce na celostátní soutěži Figura 2015 oceněna čestným uznání. Další techniku, kterou můžeme vidět, je olejomalba.

Tato výstava není jedinou aktivitou, kde se obě školy setkávají. Začátkem března letošního roku plánují v DIODu netradiční módní přehlídku s názvem To bylo 20. století.

Jednotlivé obory na SUPŠ Jihlava-Helenín studuje zhruba 300 studentů.

Plakát výstava

  • Více informací Miloslava Svobodová, zástupkyně ředitele pro praktické vyučování, SUPŠ Jihlava-Helenín
    Tel.: 567 584 142, e-mail: svobodova@helenin.cz
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 24.2.2016 / 24.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze