Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro příspěvkové organizace kraje

Mobilní verze webu

Krajský rozpočet opět výrazně podpoří sportovce

Kraj opět podpoří sportovní centra talentované mládeže
Celkem třináct sportovních středisek, která pracují s mladými talenty – tedy Krajských center talentované mládeže, předložilo žádosti o krajskou finanční podporu koordinace výchovy sportovní mládeže. „Krajská centra atletiky, šachu, fotbalu, házené, lyžování, moderní gymnastiky, ledního hokeje, volejbalu, stolního tenisu, orientačního běhu, plávání, basketbalu a juda si rozdělí přes 4,5 milionu korun,“ uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.
 

 
 

Kraj Vysočina podporuje centra talentované mládeže už od roku 2004. Za jedenáct let jednotlivým svazům vyplatil bezmála 42 miliónů korun.

Vedle těchto prostředků počítá krajských rozpočet i s podporou talentů na gymnáziích se sportovní přípravou. Gymnázium Vincence Makovského v Novém Městě na Moravě a Gymnázium Jihlava získají letos dohromady přes 4,6 milionu korun. „Peníze, které v tomto případě přišly od státu, naše střední školy využijí na sportovní přípravu talentovaných žáků ve sportovních třídách, ale také na pořízení nového vybavení, trenérskou, zdravotní i technickou podporu nebo na zabezpečení trenérů, pedagogických pracovníků i členů realizačních týmů,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Další finance na regionální sport jsou rozdělovány v rámci grantů Fondu Vysočiny, a to na výstavbu a údržbu sportovišť (Sportoviště 2016), na podporu jednorázových aktivit (Jednorázové akce 2016) nebo naopak na rozvoj dlouhodobých sportovních činností (Sportujeme 2016).


Přehled dotací KCTM
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 23.2.2016 / 23.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro příspěvkové organizace

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze