Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Stavbaři začnou s rekonstrukcí interního pavilonu Nemocnice Jihlava

Zahájení rekonstrukce nemocnice v Jihlavě
Za zdmi interního pavilonu Nemocnice Jihlava začala generální rekonstrukce prostor určených pro klíčové fungování největšího zdravotnického zařízení v regionu. Zástupci kraje, Nemocnice Jihlava i dodavatelského sdružení společností PSJ a Podzimek & synové zahájili letošní největší investici jihlavské nemocnice, která její provoz ovlivní zhruba na dva roky. „Bude se jednat o nejrozsáhlejší rekonstrukci v areálu nové nemocnice od jejího založení, která bude velmi náročná na chod celého zařízení. Rekonstrukce je nutná, protože pavilon je na hranici životnosti a nebylo by ho možno dále provozovat. Poté co proběhne první fáze rekonstrukce, což by mělo trvat asi osm měsíců, se do nových prostor začnou stěhovat pacienti. Myslím, že pak teprve všichni ocení, k jakému zlepšení komfortu pacientů dojde," říká ředitel Nemocnice Jihlava Lukáš Velev.
 

 
 

„Práce na všech osmi patrech budou stát 308 miliónů korun. Rekonstrukce bude o to náročnější, že se uskuteční za provozu, takže si vyžádá velkou trpělivost jak ze strany zdravotního personálu, tak také pacientů,“ uvedl náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast majetku Libor Joukl.

 

Prostory interního pavilonu E budou přebudovány podle nových standardů, které řeší hygienické zázemí personálu i pacientů, podobu nadstandardních pokojů a dojde i na opravy všech inženýrských sítí. Zmodernizovaný pavilon bude mít maximální kapacitu 331 lůžek v sedmi podlažích. „V tuto chvíli je mimo provoz poslední patro, demontáže probíhají i v prvním podzemním podlaží, kde stavbaři rozebírají podhledy a odstrojují nepoužívané inženýrské sítě. Až ve třetí fázi dojde na bourací práce a rekonstrukci, kdy bude nutné od shora dolů provizorně a hlavně postupně vystěhovat jednotlivá oddělení. Ta z nejvyšších pater se přestěhují do jiných prostor nemocnice a oddělení nižších pater se budou přesouvat do už nově zrekonstruovaných prostor,“ uvedl Libor Joukl s tím, že všechny etapy budou důsledně konzultovány stavební společností s vedením nemocnice, tak aby nedošlo ke komplikacím při poskytování zdravotní péče.

 

Podzemní podlaží bude v budoucnu sloužit pro sklady a šatny lékařů i technického personálu. V prvním podlaží vznikne lůžkové oddělení urologie a kožního. Druhé patro projde největšími dispozičními úpravami a pacienti tady najdou kardiologické oddělení, ve třetím podlaží vznikne interní oddělení, nad ním bude sídlit chirurgické oddělení, další bude patřit onkologickým pacientům a ve zbylých dvou patrech budou fungovat neurologické oddělení a nakonec plicní a ORL. Nejvyšší patro bude i ponovu prostorem strojovny výtahů a nově i strojovnou vzduchotechniky.

Stávající budova jihlavského interního pavilonu E pochází z přelomu 70. - 80. let 20. století a od doby svého vzniku neprošel tento objekt zásadnější rekonstrukcí. Až na kompletní zateplení obvodového pláště a výměna oken realizovaných před třemi lety Krajem Vysočina za přispění evropských dotací. Společně s novostavbou pavilonu chirurgických oborů Nemocnice Třebíč jsou oba projekty klíčové pro budoucí rozvoj krajských nemocnic a pro udržení kvality poskytovaných služeb veřejnosti. Společné náklady v příštích třech letech přijdou na více než 720 miliónů korun.


 

Slavnostní zahájení rekonstrukce pavilonu interny Nemocnice Jihlava

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 18.2.2016 / 18.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze