Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Krajské peníze podporují rozvoj denních stacionářů pro seniory i postižené

Sociální služby
Miliony korun ročně podporuje Kraj Vysočina ambulantní služby pro seniory, chronicky nemocné nebo zdravotně postižené. Centra denních služeb a denní stacionáře provozované oblastními charitami a příspěvkovými organizacemi měst na Vysočině se denně postarají o 150 klientů, kteří jsou závislí na pomoci jiné osoby. Tato zařízení prodlužují dobu, kdy je možné zvládnout péči o seniora za pomoci blízkých a prodloužit jeho život v kruhu rodiny. „Náklady na tuto péči si klienti hradí částečně sami, většinu prostředků poskytuje kraj a města. Jen za poslední rok jsme v kombinaci krajských peněz a peněz z ministerstva práce na tuto činnost přispěli částkou přes čtyři a půl milionu korun,“ uvedl radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí a prorodinné politiky Petr Krčál.
 

 
 

V letošním roce se navíc finanční podpora kraje pravděpodobně rozroste stejně jako počet těchto zařízení. V lednu začal nově fungovat například Denní stacionář Pohodář v Lukách nad Jihlavou, který denně nabízí služby 15 postiženým klientům.

 

Denní stacionáře i centra denních služeb zaměstnávají pracovníky, kteří se věnují každému klientovi nejen po stránce pomoci se sebeobsluhou, ale zaměřují se i na jeho fungování ve společnosti a s pomocí různých aktivit udržují jeho chuť do života. V neposlední řadě pomáhají rodině seniora nebo postiženého člověka s jejich povinnostmi, aby mohli chodit do práce a zároveň se o člena rodiny dokázali postarat v domácím prostředí.

 

Přehled center denních služeb a stacionářů v krajské síti Kraje Vysočina

Tabulka přehledu stacionářů a denních center


Zdroj: Kraj Vysočina


 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 17.2.2016 / 17.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze