Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Čistá Vysočina: Běží poslední dny registrace

Čistá Vysočina
Přípravy na další ročník osvětové akce s názvem Čistá Vysočina vrcholí. Ještě do konce února přijímá Kraj Vysočina přihlášky do této dobrovolnické akce, která pomáhá regionu zbavit se nevzhledného odpadu kolem silnic a na veřejných prostranstvích. „Máme velkou radost z toho, že akce Čistá Vysočina se rozšířila na území celého našeho kraje a počet sbírajících dobrovolníků každý rok stoupá. V roce 2015 se zapojilo rekordních 22 tisíc dobrovolníků, bylo sebráno přes 98 tun odpadu“ uvedl Martin Hyský, radní pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování. Letošní úklid Kraje Vysočina je naplánován na 11. až 24. dubna.
 

 
 

Pro přihlášené prostřednictvím stránek www.kr-vysocina.cz/cistavysocina mají organizátoři připravené ochranné pomůcky a pytle na třídění odpadu, zajištěn bude také svoz jimi sebraného odpadu kolem silnic II. a III. tříd. Sběr odpadu z ostatních ploch nebo bez registrace je nutné konzultovat s vlastníkem pozemků.

Aktuálně Kraj Vysočina eviduje více než 16 tisíc dobrovolníků, každý den se v registračním systému objevují desítky dalších dobrovolníků. I v letošním roce se tradičně nejvíce hlásí základní školy, přibývají sbory dobrovolných hasičů i firmy. Podle dostupné statistiky je zatím největší zájem o úklid na Chotěbořsku a Havlíčkobrodsku. Naopak menší zájem zatím kraj eviduje na Pelhřimovsku.

 

 

 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 16.2.2016 / 16.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze