Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek k situaci v Motorpalu Jihlava

O zásadní restrukturalizaci společnosti Motorpal a.s. Jihlava jsem vedením společnosti informován. Společnost patří k tradičním výrobním regionálním firmám a je samosprávou kraje chápána jako významný zaměstnavatel v katastru Jihlavy. Zhruba měsíc mám k dispozici informace, že společnost Motorpal je připravena na finanční ozdravení a plánuje kroky pro získání nového silného majitele při plném zachování výroby i zaměstnanosti.
 

 
 

Překvapením pro mě bylo rozhodnutí soudu, který nepřijal návrh firmy na ozdravný proces, zkomplikoval tak zásadním způsobem pečlivě připravenou záchranu pracovních míst i  příchod  nového investora. Vážím si všech aktivit Motorpalu, kterými chce navázat na historickou tradici a udělat maximum pro svou budoucnost, dál bojovat o záchranu každého pracovního místa, zvláště když avizuje dostatek zakázek, nabízí rozumná a efektivní řešení bez zátěže padající na sociální systém. Nedovedu si představit, že by toto rozhodnutí ohrozilo 1327 pracovních míst.

S ohledem na vážnost situace budu konkrétní případ dále podrobně sledovat a jsem připraven jednat o všech možnostech řešení ve prospěch zaměstnanců Motorpalu.                                                                               

 

MUDr. Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 12.2.2016 / 12.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze