Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj podpořil výstavbu zázemí pro softbalové mistrovství světa na Vysočině

Softbalové hřiště v HB
Budova kabin pro sportovce u softbalového hřiště na Plovárenské ulici v Havlíčkově Brodě vyrostla o další patro. Nově budou moci softbalisté využívat celkem sedm šaten a k dispozici je i kabina pro rozhodčí. Kraj Vysočina přispěl částkou tři milióny korun. Celkem si stavba vyžádala nálady ve výši 4,5 miliónů korun. „Touto finanční podporou jsme chtěli ukázat, že nepodporujeme pouze velké sporty, že pomáháme i těm menším, ale zato úspěšným sportům, které jsou schopné se i v celosvětové konkurenci prosadit,“ uvedl na slavnostním otevření nových kabin náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast financí Vladimír Novotný.
 

 
 

Původně jednopatrová budova se rozrostla o druhé patro, vznikla dvě nová schodiště, pavlač, tři šatny pro softbalisty, kabina pro rozhodčího, sklady a další zázemí. Jedním z důvodů, proč se Kraj Vysočina rozhodl stavební změny podpořit je připravované mistrovství světa. Pořadatelství vybojovala česká softbalová asociace pro rok 2019, kdy se uskuteční na hřištích v Havlíčkově Brodě a v Praze. „Kampaň k mistrovství světa chceme odstartovat v Brodě, kde plánujeme v srpnu letošního roku odehrát exhibiční zápas legendárních šestinásobných mistrů světa z Nového Zélandu Black Sox proti výběru z Evropy,“ prozradil předseda české softbalové asociace Gabriel Waage. Generálkou na mistrovství světa pak bude v roce 2018 mistrovství Evropy.

 

Softbalový oddíl TJ JISKRA Hroši Havlíčkův Brod má aktuálně 200 členů, z toho 140 dětí. V soutěžích figuruje sedm mládežnických týmů a dvě družstva dospělých. Novinkou je tým mladších žákyň, které budou mít v letošní sezóně, startující o prvním dubnovém víkendu, premiéru. „Hroši patří k nejsilnějším klubům na softbalové mapě v České republice – všechny týmy hrají nejvyšší mládežnické soutěže extraligy. „Nově jsme letos začali pracovat s těmi nejmenšími. Dochází k nám děti kolem tří až čtyř let z Mateřské školy Příčná a některé už chodí i na odpolední tréninky,“ pochlubil se s rozvojem oddílu trenér mládeže Dušan Šnelly s tím, že areál na Plovárenské ulici je od začátku až do konce sezóny každodenně vytížený - přes týden odpoledními tréninky a o víkendu turnaji.


  • tisk@kr-vysocina.cz
 

Otevření nových softbalových kabin v Havlíčkově Brodě

Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 11.2.2016 / 11.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze


Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies