Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Mobilní verze webu

Herci z Horáckého divadla oživí Jihlavský masopust

Horácké divadlo Jihlava připravilo pod vedením režisérky Kateřiny Duškové další ze svých vystoupení v plenéru – venkovního prostoru v jihlavských ulicích. Při příležitosti masopustní zábavy v úterý 9. února v 15:55 hodin odehrají herci na Masarykově náměstí lidové představení, kde byste však tradiční masopustní masky hledali marně.
 

 
 

„Divadlo, které je připraveno na zítřejší masopust, je nevenkovské. Snaží se navázat na tradici středověkého městského karnevalu. Herci se pokusí rozhýbat a rozproudit celé město,“ říká Mirka Kvíčalová z Horáckého divadla. „Umělci odehrají tři sekvence pouličního divadla moderního stylu, které budou založeny na mystifikaci diváků. Hlavní část proběhne na jihlavském náměstí, další dvě pak U Matky Boží a v parku Gustava Mahlera,“ prozradila radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Marie Kružíková.

 

Představení v nedivadelních prostorách, nazývané také jako Site Specifik, je jedním z nových trendů práce divadla. „Přípravy na tento druh pouličního divadla jsou dlouhodobé a náročné. Nejdůležitější je sestavit dramaturgii a scénář, co bude stát na jasných bodech programu. Počítáme i s improvizací herců,“ avizuje Mirka Kvíčalová. Herci ostatně umění improvizace trénovali na kurzech během loňského roku.

 

Jedna tradiční maska ale nesmí chybět. Postava Masopusta, který převezme vládu nad městem a povede celý průvod, bude také z řad herců. I ostatní umělci z Horáckého divadla se připojí k masopustnímu průvodu v 16:30 hodin z centra města. O hudební doprovod se postará dechový orchestr TUTTI při ZUŠ Jihlava.

 

Na návštěvníky čekají masopustní koblihy, svařák, teplý mošt a od dopoledních hodin si mohou nakoupit masopustní zabijačkové speciality z Vysočiny.

 

  • Kateřina Kadlecová, tiskové oddělení
    Krajský úřad Kraje Vysočina
 
Zodpovídá: Mgr. Monika Brothánková
Vytvořeno / změněno: 8.2.2016 / 8.2.2016

 

Cesta: Titulní stránka > Kancelář Kraje Vysočina v Bruselu

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze